Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Miejska wigilia i świąteczny jarmark


Był opłatek, modlitwa i świąteczne życzenia. Orkiestra dęta zagrała kilka kolęd, a w żywej szopce była Maryja z Józefem, pasterzami i aniołami, no i oczywiście żywe zwierzęta. Dzieci podjadały cukrową watę, malowały twarze i fotografowały się ze Shrekiem, Minnie i Spidermanem. Na koniec przybył również Święty Mikołaj.

W sobotę 16 grudnia już od godziny 10-tej kilku wystawców rozstawiło handlowe namioty  na Starym Rynku. Wśród oferowanych towarów królowały świąteczne ozdoby, gadżety i prezenty. Były też stoiska z wędlinami i miodem. Jednak dopiero popołudniowa część jarmarku przyciągnęła nieco liczniejszą grupę mieszkańców naszego miasta. O godzinie 16-tej rozpoczęła się oficjalna cześć spotkania. Ks. dziekan Kazimierz Ziółkowski odmówił modlitwę, a burmistrz Sławomir Kowalewski złożył mieszkańcom świąteczne życzenia i podzielił się opłatkiem. Podobnie jak w ubiegłym roku restauratorzy przygotowali bezpłatny poczęstunek dla mieszkańców. Już na zakończenie tej części świątecznego spotkania zdążył dotrzeć jeszcze Święty Mikołaj z workiem prezentów. Jarmark bożonarodzeniowy ma trwać jeszcze jutro od godz. 10.00 do 19.00.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz