Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Płetwal na dwóch zawodach. Medali i rekordów nie zabrakło


Reprezentanci mławskiego Płetwala wzięli udział w dwóch imprezach. Zarówno w Poznaniu, jak i Bydgoszczy nie zabrakło medalowych i rekordowych występów. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła Andżelika Łyczek.

W stolicy Wielkopolski, gdzie rozegrano mistrzostwa okręgu, reprezentantka kraju nie miała sobie równych w swoim ulubionym stylu. Na 50 i 100 metrów grzbietem zostawiła daleko w tyle konkurentki. Na krótszym z dystansów Maja Rymczak z poznańskiej Warty straciła ponad sekundę.

Nie próżnowali także inni nasi zawodnicy, choć do strefy medalowej nie zdołali się przebić. Na czwartych pozycjach finiszowali Anna Powązka i Jakub Szczepański. Jakub Czupryn mógł się cieszyć z piątego miejsca, ten sam wyczyn stał się udziałem Sylwii Rząp. Natomiast Adrian Kaliszewski pobił trzy rekordy klubowe, należące  w przeszłości do braci Szczepańskich, Bartosza i Jakuba.

Z kolei wyprawę do Bydgoszczy na XII Mikołajkowe Zawody Pływackie najlepiej będą pamiętać Amelia Butryn, Jakub Hincmanowski i Patryk Kaliszewski. Wszyscy wrócili do domu z medalami. Pierwsza z wymienionych pływaczek sięgnęła po srebro, natomiast jej koledzy klubowymi mogli dumie prezentować brązowe krążki. Z kolei Konrad Hincmanowski, Mateusz Pawłowski, Kacper Siergiej, Jan Śledziński, Jan Sowiński, Julia Błażkiewicz, Maja Błażkiewicz, Amelia Butryn, Izabela Czaplicka, Zuzanna Deręgowska, Gabriela Szczepkowska oraz Natalia Tomczak pobili własne „życiówki”.

RS

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz