Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Będą JOW-y, pięcioletnie kadencje rad i dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów


Będą istotne zmiany już w najbliższych wyborach samorządowych. Wczoraj wieczorem Sejm zmienił  przepisy ordynacji wyborczej. Najważniejsze zmiany to  jednomandatowe okręgi wyborcze w gminach do 20 tys. mieszkańców, powiatach i sejmikach. Wprowadza się też ograniczenie liczby kadencji w samorządzie do dwóch, przy jednoczesnym ich wydłużeniu do pięciu lat. Dwukadencyjność dla wójtów, burmistrzów i prezydentów wejdzie w życie jednak będzie dopiero od następnej kadencji. W wyborach samorządowych nie będzie już możliwości głosowania korespondencyjnego. Pełniejszą wiedzę na temat, jak będą wyglądały najbliższe wybory samorządowe uzyskamy jednak dopiero po opublikowaniu pełnego brzmienia zmienionej ustawy.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

5 - liczba komentarzy w artykule "Będą JOW-y, pięcioletnie kadencje rad i dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
obywatel38
Gość

BRAWO,BRAWO PiS…TAK DALEJ! Koniec z układamy w gminach..,co za tym idzie też w szkołach.Koniec z samorządowo ”mławsko mafio”…! Starosto w końcu pójdziesz na emeryture.

Mat
Gość

A ja składam wniosek obywatelski aby skrócić do dwóch kadencji zasiadania w parlamencie dla posłów i senatorów. Starczy układów i nic nierobienia za pieniądze suwerena prze szereg lat. Jedynym celem zmian dla pis jest to aby jak najdłużej siedzieć w sejmie i senacie. Nie zależy im na suwerenie. Cały czas twierdzi, że głosowała na nich większość i reprezentują oni większość a prawda jest taka, że głosowało na nich zaledwie 17 % ogółu uprawnionych do głosowania.

Observer
Gość

Masz po części rację, przydałaby się i tam kadencyjność, ale dlaczego tylko 17% ogółu społeczeństwa stworzyło większość? dlaczego ludzie nie poszli do urn wyborczych? – bo im się nie chciało? bo im nie zależało? czy po prostu nie widzą sensu?
To nie jest wina PISu, że większość Polaków nie stawiła się przy urnach wyborczych, dzięki czemu zdobyli władzę absolutną. Z tego wszystkiego widać tylko, że PIS potrafił zmobilizować swoich zwolenników do pójścia na wybory, a inne partie polityczne zawiodły.

Jaaaaa
Gość

Skandal. PiS zabrało swojemu suwerenowi z niepełnosprawnością możliwość głosowania korespondencyjnego.
Skandal.

Sten
Gość

czyli teraz ten kto będzie wójtem / burmistrzem / prezydentem to :
1) przez pierwsze 4 lata będzie robił wszystko dla mieszkańców, aby potem zostać wybranym na drugą kadencję i
2) NAKRAŚĆ ILE SIĘ DA!!!
PATOLOGIA!

wpDiscuz