Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Prapremiera filmu „Dziewczyna bez twarzy” w Mławie!


Reżyser, Dagmara Spolniak oraz Burmistrz Miasta Mława zapraszają na prapremierowy pokaz filmu „Dziewczyna bez twarzy”, który odbędzie się 18 grudnia 2017 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w sali kina KOSMOS Miejskiego Domu Kultury w Mławie. Film jest wstępem do cyklu o zapomnianych i nietuzinkowych kobietach w historii, jaki powstaje dla TVP Historia. Musisz zobaczyć film o urodzonej w Mławie kompozytorce!

Film został przygotowany w ramach przedsięwzięcia wspierającego rozwój kultury i dziedzictwa narodowego na Mazowszu poprzez popularyzację postaci Tekli Bądarzewskiej przy dofinansowaniu z Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Autorem zdjęć do filmu poświęconego słynnej, a niedocenianej mławiance Tekli Bądarzewskiej jest Dariusz Kuczera.

Dagmara Spolniak  tak podsumowuje pracę nad filmem:

To film o dziewczynie „bez twarzy”, Tekli Bądarzewskiej, autorce międzynarodowego hitu na fortepian, który rozpalał wyobraźnie dam XIX wiecznego Paryża i panien czasów wojny secesyjnej.

O ile o samym hicie, czyli „Modlitwie dziewicy” wiemy niemal wszystko, o tyle o samej autorce już niewiele… Z pewnością była tyle utalentowaną, ile czarującą osoba, ale konsekwentnie milczą o tym źrodła i portretowe świadectwa z epoki.

„Dziewczyna bez twarzy” jest przyczynkiem do pierwszej sesji z jej udziałem, niekoniecznie malarskiej.

 

źródło: UMM

Zobacz także…

A może by tak do kina? Zobacz grudniowy repertuar Kina Kosmos!

Żywa szopka i inne świąteczne atrakcje już w weekend na mławskim rynku

Zaproszenie na koncert noworoczny!

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz