Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Skąd wziąć 9 mln zł na Mławską Komunikację Miejską?


Wczoraj upłynął termin składania ofert w przetargu na świadczenie usługi komunikacji miejskiej na terenie miasta Mława, zwanej popularnie MKM-ką. Do przetargu swoją ofertę zgłosiła tylko jedna firma, wyceniając taką usługę na niemal 9 mln zł. Do przetargu w ogóle nie stanęła firma Mobilis, która przez minione 3 lata taką usługę świadczyła. Problem jednak w tym, że ratusz zarezerwował  na to zadanie kwotę 3 mln zł.

30 października br. urząd miasta ogłosił przetarg nieograniczony na świadczenie usług komunikacji miejskiej w latach 2018 – 2020, wyznaczając termin złożenia ofert na dzień 11 grudnia br. W specyfikacji przetargowej pojawiły się dość wysokie wymagania stawiane przewoźnikowi, przede wszystkim odnośnie taboru. Kursujące autobusy nie mogą być wyprodukowane przed rokiem 2012 i muszą spełniać normy ekologiczne (co najmniej EURO V).

Wszystkie  autobusy mają być przystosowane do przewożenia osób niepełnosprawnych, dwa na linii podstawowej  muszą  pomieścić  co najmniej 75 osób. Linie uzupełniające obsługiwać mają 4 mikrobusy przystosowane do przewożenia  przewożenia co najmniej 40 osób.

Autobusy muszą posiadać sprawnie działającą klimatyzację przedziału pasażerskiego, monitoring wizyjny, elektroniczną tablicę wyświetlającą numer linii i nazwę przystanku docelowego, czytniki Kart Mławiaka, monitor  LCD i bezpłatną sieć WiFi.

Wśród warunków stawianych przewoźnikowi znalazł się też taki, aby  przewoźnik (a także podwykonawca)  zatrudniał na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy wszystkie osoby wykonujące prace fizyczne (kierowcy autobusów, mechanicy) i prace dyspozytorów ruchu. Również wobec samych kierowców zamawiający określił szczegółowe wymagania, odnośnie ubioru i zachowania.

Potencjalni oferenci mogli zapoznać się z warunkami specyfikacji na stronie urzędu miasta. Ostatecznie ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej „Polonus” z Warszawy, wyceniając trzyletnią usługę na 8919263 zł.  Oferta ta przewyższa środki zaplanowane na taką usługę przez urząd miasta. Ten bowiem zamierzał przeznaczyć na nią kwotę 3 mln zł. Tu warto przypomnieć, że dotychczas miasto płaciło obecnemu przewoźnikowi – firmie Mobilis niecałe 700 tys. zł rocznie, czyli ponad 2 mln zł w całym okresie trzyletnim.

W związku z tą sytuacją urząd miasta może unieważnić przetarg i na nowo szukać wykonawcy, być może zmieniając swoje wymagania. Najmniej realny, choć teoretycznie możliwy jest też wariant, że jeżeli złożona oferta spełnia kryteria specyfikacji, miasto poszuka w budżecie dodatkowo 6 mln zł. Pewne jest jednak to, co burmistrz wielokrotnie podkreślał i zapowiadał, że opłacana przez miasto komunikacja miejska będzie nadal funkcjonować.

JK

Zobacz także…

Burmistrz nie chce aby PKP zmodernizowało dworzec Mława Miasto

Sprawcy pobicia w kręgielni zostaną jednak aresztowani

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

27 - liczba komentarzy w artykule "Skąd wziąć 9 mln zł na Mławską Komunikację Miejską?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
MKMkarz
Gość

Za dwa tygodnie miała ruszyć komunikacja z nowymi liniami i autobusami, do tego z końcem roku kończy się umowa z Mobilisem, i co dalej? Do kiedy ma być decyzja o wyborze przewoźnika, bądź unieważnienie przetargu? Jeżeli wybrana zostanie ta druga opcja, to kto będzie od nowego roku woził mieszkańców i co z nowymi liniami?

EKOnomia
Gość

automatycznie ezuciło a prawidłowo (aspergiloza inwazyjna),

EKOnomia
Gość

Jeżeli o takim małym przetargu pisze się ze to twardy orzech do zgryzienia, lub od razu ze skąd weźmie te 6 milionów na niedobór , to czyżby ,,sarkahoża,, na którą choruje w naszym rejonie coraz więcej osób która min. wymiata nawet mózg, dopadła i was.

Mkaowiec
Gość

Chyba az przejade sie i zdjecie sobie zrobie poki jeszcze jezdzi…

Marko
Gość

To co to do ku… nedzy jest ? Jaka ona „darmowa” jak i tak z naszych podatkow ! I moze jeszcze na kredyt? Zaraz w przetargu zejda do autosanow. Polonus nie taki glupi skoro takie wymagania i obwarowania.Przekladanie kasy z kupki na kupke. A z tym dworcem to wyjda jeszcze takie siupy, ze ho ho. Developerzy az sie slinia ile to metrow pojdzie. Jak zwykle z wizji i deklaracji pozostanie tylko reka w nocniku…

wpDiscuz