Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Święto biblioteki w SP nr 2


Tradycją naszej biblioteki jest włączanie się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. Tak było i w tym roku. Udział w akcji miał na celu promocję biblioteki  i czytelnictwa. Zwracał uwagę uczniów na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce   i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W czytelni przygotowałyśmy gazetkę okolicznościową. Następnie zorganizowałyśmy dzień  z „Łamańcami językowymi’. Odważni uczniowie na każdej przerwie mieli możliwość wylosowania jednego łamańca językowego, a następnie głośnego odczytania go. Wszyscy tego dnia otrzymali od nas słodką niespodziankę. Konkurs cieszył się niezwykłą popularnością. Nie zabrakło odważnych osób, które próbowały swoich sił kilkakrotnie.

W listopadzie zaprosiłyśmy do nas uczniów klas: IVa i IVb z wychowawczyniami panią Mirosławą Daszkiewicz-Kramkowską i panią Nataszą Dmuchowską na wieczorki literacko-integracyjne. Spotkania poprowadziły uczennice klasy IIc. Na początku dziewczęta odczytały fragment powieści „Spotkanie nad morzem”. Następnie przygotowały dla czwartoklasistów kilka konkursów integracyjnych: Familiadę, kalambury słowne. Na końcu uczniowie mieli przygotować portret swojego wychowawcy.

Bardzo dziękujemy dziewczynkom z klasy IIc za pomoc w przygotowaniu i poprowadzeniu spotkań.

Źródło i fot. SP 2

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz