Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Sławomir Kowalewski kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

SP Dębsk. Nasze przedszkolaki – nie lada chojraki


„My jesteśmy przedszkolaki, maluszki kochane. Zapraszamy wszystkich na nasze pasowanie” – tymi słowami, z cechującą je skromnością i urokiem podopieczni pani Ewy Bańczyk powitali swych gości. A przybyła ich spora gromadka, wszystkie miejsca siedzące i stojące zostały zajęte przez rodziców, dziadków, członków rodzin bohaterów tego dnia, no i oczywiście pełniących rolę gospodarzy uczniów i nauczycieli.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Dowodem na to, że uroczystość ze szkolnej przeistoczyła się w lokalną, była obecność wójta pana Wiesława Boczkowskiego i członkiń zaprzyjaźnionego Koła Gospodyń Wiejskich „Ale Babki”. Myliłby się ten, komu przez myśl przeszłoby przypuszczenie, że zapełniona widownia przysporzy występującym maluchom tremy.„Trzy i czterolatki to są dzieci z tej gromadki. Co wierszyki recytują i piosenki wyśpiewują” – jak zadeklarowały, tak zrealizowały. Wcale skomplikowane wersy brzmiały w ich ustach przekonywająco, piosenki o tym, że „Przedszkole to drugi dom”, „Jestem sobie przedszkolaczek” i „Tomcio Paluszek” zilustrowały uroczymi układami choreograficznymi.

Uśmiech, duma i wzruszenie – to najczęściej pojawiające się reakcje widzów. Bo nie mogło być inaczej, gdy na szkolnej scenie prezentują się ci, którym do statusu ucznia jeszcze daleko, ale już dzisiaj oznajmiają: „My czujemy się w przedszkolu jak w domu”. Po takich słowach dyrektor szkoły pani Danuta Gumienna nie wahała się ani chwili i każdego z osobna pasowała na przedszkolaka. O tym, że stan to wspaniały, przekonała burza oklasków, niekończące się wyrazy uznania, gratulacje i prezenty, którymi zaraz po tym milusińscy zostali zasypani.

źródło i fot. SP w Dębsku

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
rodzic

Piękna uroczystość. Pani Ewa bardzo dobrze przygotowała dzieci. Dziękujemy