Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

SP Dębsk. Nasze przedszkolaki – nie lada chojraki


„My jesteśmy przedszkolaki, maluszki kochane. Zapraszamy wszystkich na nasze pasowanie” – tymi słowami, z cechującą je skromnością i urokiem podopieczni pani Ewy Bańczyk powitali swych gości. A przybyła ich spora gromadka, wszystkie miejsca siedzące i stojące zostały zajęte przez rodziców, dziadków, członków rodzin bohaterów tego dnia, no i oczywiście pełniących rolę gospodarzy uczniów i nauczycieli.

Dowodem na to, że uroczystość ze szkolnej przeistoczyła się w lokalną, była obecność wójta pana Wiesława Boczkowskiego i członkiń zaprzyjaźnionego Koła Gospodyń Wiejskich „Ale Babki”. Myliłby się ten, komu przez myśl przeszłoby przypuszczenie, że zapełniona widownia przysporzy występującym maluchom tremy.„Trzy i czterolatki to są dzieci z tej gromadki. Co wierszyki recytują i piosenki wyśpiewują” – jak zadeklarowały, tak zrealizowały. Wcale skomplikowane wersy brzmiały w ich ustach przekonywająco, piosenki o tym, że „Przedszkole to drugi dom”, „Jestem sobie przedszkolaczek” i „Tomcio Paluszek” zilustrowały uroczymi układami choreograficznymi.

Uśmiech, duma i wzruszenie – to najczęściej pojawiające się reakcje widzów. Bo nie mogło być inaczej, gdy na szkolnej scenie prezentują się ci, którym do statusu ucznia jeszcze daleko, ale już dzisiaj oznajmiają: „My czujemy się w przedszkolu jak w domu”. Po takich słowach dyrektor szkoły pani Danuta Gumienna nie wahała się ani chwili i każdego z osobna pasowała na przedszkolaka. O tym, że stan to wspaniały, przekonała burza oklasków, niekończące się wyrazy uznania, gratulacje i prezenty, którymi zaraz po tym milusińscy zostali zasypani.

źródło i fot. SP w Dębsku

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "SP Dębsk. Nasze przedszkolaki – nie lada chojraki"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
rodzic
Gość

Piękna uroczystość. Pani Ewa bardzo dobrze przygotowała dzieci. Dziękujemy

wpDiscuz