Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zespół Muzyczny AKTON wesela imprezy dancingi
Logo

Szreński GOK świętował jubileusz 30-lecia istnienia


30 listopada 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Szreńsku miała miejsce uroczystość obchodów 30-lecia istnienia tej placówki.  Warto przypomnieć, że sam pomysł powołania do życia GOK zrodził się już nieco wcześniej, a w 1984 roku Gminna Rada Narodowa w Szreńsku podjęła uchwałę w tej sprawie, po czym podjęła działania prowadzące do powstania placówki. Dokładna data otwarcia budynku GOK to 19 września 1987 r.

Biuro architektoniczne KB Projekt

Przez te 30 lat funkcjonowania Ośrodka Kultury pięciokrotnie zmienili się dyrektorzy placówki. Obecnie, od 2006 roku,  jest nim pani Elżbieta Dejewska.

Uroczystość jubileuszu miała charakter podsumowujący pracę GOK przez te wszystkie lata. Na samym początku, wszystkich przybyłych gości m.in.: władze gminy, byłych dyrektorów placówki, sponsorów, osoby współpracujące z GOK, przywitała krótkim występem Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Po tym miłym akcencie Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich w świat wspomnień, w którym przypomniała 30-letnią pracę GOK. Podczas prezentacji przypomnieliśmy sobie m.in. o samej uroczystości otwarcia GOK, pracy instytucji na samym początku i w dalszych latach jej działania, gdzie bliżej jednak przybliżono lata działalności za czasów obecnej pani dyrektor. Skupiono się tu głównie na ukazaniu stałych form pracy, współpracy z innymi placówkami, stowarzyszeniami i osobami. Zwrócono uwagę na szczególne osiągnięcia, udział w realizacji projektów, a także dalszych planach  na przyszłość.

W podziękowaniu za pracę na rzecz kultury dyrektor GOK Elżbieta Dejewska wręczyła kilku placówkom, firmom i osobom pamiątkowe statuetki, po czym miłym słowem i kwiatami podziękowała swoim pracownikom za wykonywaną z oddaniem pracę.  Podziękowań to jednak nie był koniec, gdyż pani dyrektor również została doceniona i z rąk wójta Marka Nitczyńskiego otrzymała list gratulacyjny z życzeniami dalszej owocnej pracy w szerzeniu kultury.

Po chwili podsumowań przyszedł czas na wspólne zjedzenie tortu i symboliczną lampkę szampana przy towarzyszących dźwiękach muzyki granej przez dzieci uczące się gry na keyboardzie pod okiem pani Renaty Śnieguckiej.

źródło i fot. GOK Szreńsk

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Szreński GOK świętował jubileusz 30-lecia istnienia"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Kulturalny
Gość

Brawo brawo. Piękne kobiety pracują w tej kulturze 😉

gosc
Gość

Brawo pani Elu oby tak dalej

Aga
Gość

Dobrze że Dyrektorem jest osoba która kocha tą pracę. Odkąd jest to P. Dejewska GOK działa i jest dla mieszkańców. Oby tak dalej. Dalszych sukcesów i wszystkiego najlepszego

wpDiscuz