Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

6 grudnia. Uczta dla melomanów. Koncert Janusza Olejniczaka


6 grudnia o godzinie 18.00 Państwowa Szkoła Muzyczna w Mławie będzie miała przyjemność gościć Janusza Olejniczaka,  wspaniałego pianistę jednego z laureatów Konkursu Chopinowskiego w 1970 r. (był najmłodszym laureatem w historii konkursu).

Janusz  Olejniczak to pianista, który występował na całym świecie w wielu renomowanych salach.  Autor licznych nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych. To w Jego wykonaniu brzmi ścieżka dźwiękowa w filmach: „Chopin pragnienie miłości” i „Pianista”. Sam zresztą, jako Chopin wystąpił w filmie pt.” Błękitna nuta”. Był jurorem wielu konkursów w kraju i za granicą. Zasiadał też w składzie jury jednego z najważniejszych konkursów fortepianowych na świecie czyli Konkursu Chopinowskiego w Warszawie podczas jego ostatniej edycji.

źródło: PSM w Mławie

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz