Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Wypadek, który w Mławie już nie nastąpi


fot. codziennikmlawski.pl

KSP Mława nabór

Płońska policja poinformowała o wypadku, do jakiego doszło w miejscowości Dalanówek (gm. Płońsk) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Otóż jadący seatem od strony trasy nr 7, młody, dwudziestojednoletni miejscowy kierowca, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu lokomotywie. Gdy przejeżdżał przez przejazd, lokomotywa uderzyła w bok jego pojazdu. Zarówno kierowca jak i maszynista byli trzeźwi.  Sprawcę kolizji policjanci ukarali wysokim 500 zł. mandatem karnym.

Wydawałoby się, że będąc trzeźwym raczej trudno nie zauważyć zbliżającej się lokomotywy. Kierowcy jadący od strony Ciechanowa w kierunku Warszawy, dość często właśnie tą drogą jadą na skróty, więc ruch pojazdów nie jest tam jedynie sporadyczny.

W Mławie nam jednak takie wypadki nie grożą. Po Mławskiej Kolei Dojazdowej pozostały jedynie opustoszałe budynki.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

56 - liczba komentarzy w artykule "Wypadek, który w Mławie już nie nastąpi"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Zainteresowana losami kolejki
Gość

Kolejny kawał
Czemu Putin cieszy się, gdy ułoży puzzle po 4 miesiącach? Bo na opakowaniu jest napisane: od 3 do 5 lat

Krzysztof Bruździak
Gość

Kawał na czasie i wbrew pozorom może okazać się zaskakująco boleśnie prawdziwy jak tylko zostaną ułożone te puzzle za 4 miesiące podczas gdy innym zajmie to od 3 do 5 lat.A wtedy może już nie być tak do śmichu. W dalszym ciągu są ciągoty do ośmieszania innych zamiast ich poważnego potraktowania. Ale koniec z polityką gdyż mamy inne sprawy do załatwienia na MKD nie patrząc na barwy polityczne w oczekiwaniu porozumienia.

Anonimowo
Gość

Ten suchar był o Wałęsie.

Zainteresowana losami kolejki
Gość

Teraz mały żarcik na rozkuźnienie napiętej atmosfery.
W Finlandii na targach sprzętu do wyrębów lasu, Putin kupił piłę łańcuchową którą przeciętny drwal dziennie ścina 80 drzew. Pierwszego dnia Putin ściął 300 drzew, drugiego 250, trzeciego 200, czwartego 150, piątego 100, szóstego 50. Stwierdził, że piła się popsuła i zgłosił awarię do sprzedawcy. Z Finlandii przyjechał serwisant i mówi: „Dajcie mi tę popsutą piłę.” Dał. „No zobaczmy tu jest łańcuch, tu prowadnica, tu silnik…” A Putin na to: „SILNIK! TO TO MA SILNIK?”

Krzysztof Bruździak
Gość

Na rozluźnienie bardziej by się przydał jakiś kawał nasz krajowy i to związany z koleją i humorem kolejarskim.Np.ten o o wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym gdzie pijany woźnica zderzył się z wolno jadącym pociągiem,pewnie po wąskich torach takich jak u nas na MKD ale nie będę go teraz palił. A może jakieś humorystyczne opowiastki o zbieraniu grzybów podczas jazdy pociągiem MKD i inne życiowe wspomnienia np. z podróży do Sokólnika i innych przystanków na trasie MKD?

Zainteresowana losami kolejki
Gość

Jeśli już tak do tematów historycznych nawiązał, to czemu nie nazwać działania pewnych osób dzialaniami współczesnych Lisowczyków.
Grabieże na MKD miały miejsce?
No, miały.
Podpalenia obiektów ruchomych i nieruchomych miały miejsce?

Jak najbardziej tak.
Pobicia, zaczepki mialy miejsce?
Oczywiście, że tak.
Na to wszystko składa się brak elementarnych zabezpieczeń terenu stacji.
Brak nadzoru, oprócz patroli tam zaglądających. Dodam, że mój ukochany jest w formacji policyjnej.
O panu wśród ludzi uczciwych krąża dobre opinie.
Zainteresowanie kolejką przejawia pan od dłuższego czasu.
To się chwali, i docenia.
Proszę rozejrzeć się wokoło siebie i obserwować zachowania niby miłośników w domyśle kolei.

Krzysztof Bruździak
Gość

Oczywiście pisałem anonimowo pod swoim nazwiskiem.

Anonimowo
Gość

Mam wątpliwości czy te pewne osoby można nazwać lisowczykami, którzy byli straceńcami słynącymi oprócz okrucieństwa i grabieży ze świetnej organizacji,męstwa i skutecznego szybkiego działania siejącego wszędzie strach przed nimi.Porównanie ich więc do tych enigmatycznych pewnych osób jest co najmniej dyskusyjne.Częściowo przykład jest godny naśladowania w postaci świetnej organizacji i skutecznych metod działania tak obecnie potrzebnych osobom chcącym się włączyć w działania na rzecz MKD.

Krzysztof Bruździak
Gość
Wracając do ZLK i wzmiance o reaktywacji jako kolejnego już aktu tego dramatu.Pomijając prześmiewcze nawiązania do Matrixa nie sposób nie wspomnieć o 2 programach. Pierwszy to Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Mława do 2015 roku z 2010 roku obejmujący w obszarze IID rewitalizację obszaru Wólka-Kolejka Wąskotorowa z jej ogromnym potencjałem rekreacyjno – turystycznym/mini-muzeum,punkty gastronomiczne,wznowienie kursowania i pobliski skansen kulturowy na Wolce/. Drugi to Lokalna Grupa Działania Północne Mazowsze grupująca wszystkie samorządy przy trasie MKD z realnymi i częściowo wstępnie zatwierdzonymi planami uzyskania ok. 60 mln. zł. dotacji na prace remontowe i wznowienie działalności MKD.O tym także trzeba pamiętać zadając pytanie z… Czytaj więcej »
Poinformowany
Gość

Z tego co słyszałem to ten Px48 ze zdjęcia może z Krasnego trafić na pomnik do Ciechanowa. Przynajmniej go odmalują…

Krzysztof Bruździak
Gość

Jedną z najgorszych rzeczy to jest właśnie stawianie na pomniki lokomotyw nadających się do remontu i przywrócenia do jazdy.Wstępna ocena udowodniła możliwość jej naprawy i to własnymi siłami byłych i obecnych pracowników PKP. Jak widać potrzebna jest współpraca i kontakt z osobami zainteresowanymi wspólnym działaniem na rzecz kolei wąskotorowych z Ciechanowa, Nasielska,Przasnysza,Pułtuska Makowa Mazowieckiego,Mławy i innych miejscowości. Może razem uda się uratować i przywracając do użytku zostawić coś dla potomności z tych zabytków techniki kolejnictwa.

Poinformowany
Gość

Mrzonki. Px48-1784 to próchno w którego co najmniej z pół bańki trzeba by władować żeby jeździł (kto bym nim jeździł i po czym? 99% podkładów nadaje się do wymiany). Wójt Krasnego chce się kolejką pobawić ale raczej tabor zgnije w polu. Na północnym Mazowszu wszyscy po kolei samorządowcy mieli i mają w du*ie wąską kolej. Z Nasielska nawet ślad nie został mimo wpisania do rejestru. Mława podzieli ten los. Niestety.

wpDiscuz