Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zespół Muzyczny AKTON wesela imprezy dancingi
Logo

Laureaci konkursu historycznego w roli muzealnych przewodników


Zakończył się ostatni etap konkursu historycznego „Wojna obronna Polski w 1939 roku. Bitwy graniczne – bitwa pod Mławą”. W finale, biorący  w nim udział uczniowie wystąpili w roli muzealnego przewodnika. Musieli wykazać się wiedzą, prezentacją i elokwencją. Wszyscy finaliści poradzili sobie z tym zadaniem doskonale, najlepiej jednak wypadli Kajetan Zarzycki (ZS nr 4) i Łukasz Głowacki (ZS nr 3).

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym, uczniowie musieli wykazać się znajomością sytuacji politycznej Polski przedwojennej, wiedzą o II wojnie światowej ze szczególnym uwzględnieniem najważniejszych bitew kampanii wrześniowej, w tym tej pod Mławą. Potem uczniowie wzięli udział w „żywej” lekcji historii, którą poprowadził Leszek Arent, dyrektor Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie i odwiedzili schrony bojowe linii obronnej pod Mławą. Ośmioro uczniów, którzy najlepiej wypadło w pierwszym etapie, wystąpiło potem w roli przewodników po stałej wystawie w MZZ.

 – Poziom finalistów był naprawdę bardzo wyrównany. Jury miało dużo pracy przy ocenie wystąpień uczniów. Jesteśmy naprawdę pod wrażeniem ich wiedzy  – mówił Leszek Arent, dyrektor Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej.

Laureatami konkursu zostali:

Kajetan Zarzycki (ZS nr 4) i Łukasz Głowacki (ZS nr 3), 2. Piotr Jurczyński (Katolickie Liceum Ogólnokształcące), 3. Klaudia Grabowska (ZS nr 2) i Bartłomiej Wtulich (I LO).

Wyróżnienia otrzymali:

Jan Gil (KLO) i Piotr Kładowski (ZS nr 4).

Organizatorami konkursu jest Zespół Szkół nr 4 w Mławie oraz Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Organizatorzy planują, aby konkurs na stałe znalazł się w mławskim kalendarzu imprez historyczno-edukacyjnych. W następnych latach tematami konkursu byłyby kolejne bitwy kampanii wrześniowej.

JK

fot:CM i MZZ

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz