Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława rekrutacja
Logo

Pusta sala na miejskiej konferencji o kanalizacji


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

Na poniedziałkowej konferencji mającej na celu poinformowanie i zachęcenie mieszkańców do podłączania się do nowo budowanej sieci kanalizacyjnej sala kinowa świeciła pustkami. Poza kilkoma urzędnikami i dziennikarzami zainteresowanych tematem, mieszkańców była dosłownie garstka. Dodatkowo w tej garstce były osoby z Wólki zainteresowane tym, kiedy sieć kanalizacyjna dotrze na zatorze, co nie znalazło się w obecnie realizowanym projekcie.

Frekwencja nie miała tu jednak większego znaczenia. Ponieważ w projekcie taka konferencja została zaplanowana, więc odbyć się musiała. Tak jak to jest zwyczajem takich projektów z udziałem środków unijnych można było otrzymać materiały promocyjne, broszurki i okazjonalny breloczek.

O oszczędnościach ekonomicznych dla mieszkańców, ekologicznych zaletach zamiany szamba na kanalizację oraz o obowiązku podłączenia do sieci m.in. mówił burmistrz Sławomir Kowalewski.

Sam projekt budowy kanalizacji sanitarnej na terenie aglomeracji Mława omówiła kierownik Jednostki Realizującej Projekt Anna Miałka-Kruszewska.

O stopniu zaawansowania prac nad budową kanalizacji i planowanych terminach jej realizacji i zakończenia w kilku obszarach mówił główny specjalista ds. technicznych JRP Krzysztof Dubojski.

Prezes zarządu Zakładu Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczalni Ścieków WOD-KAN Sp. z o.o. w Mławie Marek Dusiński wyjaśniał procedurę i formalności jakich dopełnić musi mieszkaniec podłączający się do sieci.

Końcowa część konferencji to czas na zadawanie pytań. Takich pojawiło się dwa. Pierwsze dotyczyło terminu budowy sieci kanalizacyjnej na zatorzu, drugie obowiązku likwidacji istniejących szamb, w momencie podłączenia się do sieci kanalizacyjnej.

JK

Zobacz także…

Historyczne fundamenty odkopane przy handlowcu

Nowa karetka dla szpitala to dar mieszkańców Mławy

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

10 - liczba komentarzy w artykule "Pusta sala na miejskiej konferencji o kanalizacji"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
miś
Gość

Na innych spotkaniach np. osiedlowych, jest więcej urzędników z Ratusza niż mieszkańców, tym razem nie zadbali o frekwencję…..ha ha ha .

mławianin
Gość

Nic się nie stało—po prostu zapomnieli wysłać zaproszenia /bo można i tak/, do zainteresowanych, Burmistrz myślał że jak postraszy to będzie pelna sala a tu FIGA , trzeba było po radę zwrócić się do Dyr. Hali Sportowej on ma doświadczenie w organizacji konferencji. A tak mówiliście do pustej sali, ale dobre i to może wreszcie ten główny specjalista /DUBOJSKI/ się czegoś nauczy.

Jarząbek
Gość
To niezupełnie tak, Panie Grzegorzu. Na kanalizację miasto otrzymuje dotacje z Unii i musi te pieniądze spożytkować zgodnie z unijnymi zaleceniami, czyli obowiązkowo musi przeznaczyć środki na cela takich właśnie konferencji. Prowadzący te konferencje czy też szkolenia dostają fundusze na np. kawę, herbatę, wodę mineralną, jakieś ciastka oraz na wynagrodzenie dla osób prowadzących (jak widać ze zdjęcia prawdopodobnie były to 4 osoby). Pieniądze unijne zaś nie spadają z nieba tylko idą od wszystkich obywateli do kasy unijnej, a następnie są wydawane na jakieś tam cele i po tym wywodzie zgodzę się z Panem, ze to było za nasze pieniądze.. tyle… Czytaj więcej »
Romanowski Grzegorz
Gość

Skandal, konferencja za nasze pieniądze, jawne złodziejstwo

mieszkaniec Mławy
Gość

Ja wiem jedno. PO ostaniej 40% podwyżce stawek WOD-KAN-u mój rachunek ze 150 zł zmienił się w 245 zł przy podobnym zużyciu za 2 miesiące. Skandal. O co tu chodzi?

wpDiscuz