Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Ciężarówka ze świniami blokująca drogę i połamane drzewa. Pracowita noc strażaków


fot. ilustracyjne

KSP Mława nabór

Wczorajsze obfite opady śniegu sprawiły, że służby ratownicze miały co robić. W okolicach Turzy Małej samochód ciężarowy z przyczepą przewożący świnie nie mógł podjechać pod górkę i ześliznął się z drogi, całkowicie blokując możliwość przejazdu. Do zdarzenia doszło około godziny 18 – tej.

Cztery zastępy straży pożarnej zabezpieczało miejsce zdarzenia. Były to dwa zastępy OSP z Turzy Małej, OSP z Lipowca Kościelnego oraz zastęp JRG z Mławy.

– Przybyły na miejsce akcji holownik nie mógł wyciągnąć przechylonego auta. Konieczny był częściowy wyładunek żywca, a po jego wyciągnięciu załadunek na przyczepę. Część zwierząt, które ucierpiały podczas tego zdarzenia uśpił lekarz weterynarii. Akcja zakończyła się o godzinie 01:17 – podaje oficer dyżurny PSP w Mławie.

Ciężki i mokry śnieg powoduje również, że łamią się konary drzew i drzewa w wielu miejscowościach naszego powiatu. Minionej nocy strażacy sześciokrotnie wyjeżdżali do przypadków gdy połamane konary zagrażały bezpieczeństwu. Takie zdarzenia miały miejsce m.in. w Konopkach, Szydłowie, Dobrej Woli i Czarnocinie.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz