Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
przychodnia alfamed
Logo

Multimedaliści z Płetwala, rekordy na mławskim basenie


Dwadzieścia trzy medale to bilans reprezentantów mławskiego Płetwala na ogólnopolskich zawodach o puchar burmistrza Mławy. Na miano multimedalisty na dobrze sobie znanym obiekcie zapracowali solidnie Andżelika Łyczek, Jakub Czupryn, Adrian Kaliszewski, Anna Powązka, Jakub Szczepański oraz Sylwia Rząp.

Czterokrotnie gospodarze przebili się na najwyższy stopień podium. Łyczek triumfowała na swoich koronnych dystansach, czyli na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym. Amelia Butryn nie miała sobie równych na 50 metrów stylem klasycznym, a Anna Powązka okazała się najlepsza na 200 metrów stylem grzbietowym.

Jakub Czupryn polubił srebro, zdobywając trzy laury w tym kolorze. Na drugich miejscach swoje występy zakończyli też Patryk Kaliszewski, Jakub Szczepański (2), Anna Powązka (2), Sylwia Rząp oraz sztafeta 4×50 metrów w stylu dowolnym rocznika 2008 w składzie: Kaja Kamińska, Marcel Bużycki, Jakub Hincmanowski i Gabriela Rachuba.

Brąz stał się udziałem Adriana Kaliszewskiego (2), Jana Śledzińskiego, Jakuba Szczepańskiego, Aleksandry Krajewskiej, Sylwii Rząp (2) oraz Natalii Tomczak. Na trzecie miejsc przebiła się także mieszana sztafeta rocznika 2004 w rywalizacji na 4×50 metrów stylem zmiennym. Wystąpili w niej Czupryn, Rząp, Patryk Kaliszewski i Kalina Ossowska.

Cztery złote, dziesięć srebrnych i dziewięć brązowych krążków to ostateczny bilans Płetwala. W klasyfikacji medalowej gospodarze uplasowali się na siódmej pozycji. Lepszym dorobkiem mogli się pochwalić m.in. reprezentanci Jedynki Łódź i Wodnika Bielsk.

Mławskie zawody przyniosły dwa rekordy kraju. Na 50 metrów stylem klasycznym najszybciej w Polsce wśród dwunastolatków popłynęła Zofia Chrzan. Trenerem pływaczki z Pomorza jest Jarosław Gawlik – to wychowanek Michała Chlastosza, pracującego obecnie w mławskim Płetwalu. Natomiast w roczniku 2005 sto metrów stylem grzbietowym najszybciej w Polsce pokonała Małgorzata Karbownik z Jedynki Łódź.

RS

« 1 z 2 »
Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz