Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Synagoga w Radzanowie będzie odrestaurowana. Wczoraj podpisano umowę


Wczoraj, podczas konferencji upamiętniającej 75. rocznicę likwidacji Getta Mławskiego podpisano umowę o wsparciu rewitalizacji żydowskiego domu modlitwy w Radzanowie.

KSP Mława nabór

Umowę podpisała Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego – właściciel synagogi i firma Cedrob S.A, która pokryje koszty związane ze szczegółowymi ekspertyzami, badaniami, programem prac konserwatorskich i projektami budowlanymi. Docelowo odrestaurowana  synagoga ma stać się częścią turystycznego Szlaku Żydów Północnego Mazowsza i zostać przekształcona w centrum kultury polsko-żydowskiej tna Północnym Mazowszu. Umowa podpisana została w obecności poseł Anny Cicholskiej i JE Ambasador Państwa Izrael Anny Azari, gości mławskiej konferencji.

JK

Zobacz także…

Bez poznania historii nie można budować dobrych relacji

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Synagoga w Radzanowie będzie odrestaurowana. Wczoraj podpisano umowę"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
EnDRIU
Gość

A przy okazji 50 kurników i 20 chlewni

kurzy puch
Gość

nom cos w tym jest

wpDiscuz