Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
przychodnia alfamed
Logo

Synagoga w Radzanowie będzie odrestaurowana. Wczoraj podpisano umowę


Wczoraj, podczas konferencji upamiętniającej 75. rocznicę likwidacji Getta Mławskiego podpisano umowę o wsparciu rewitalizacji żydowskiego domu modlitwy w Radzanowie.

Umowę podpisała Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego – właściciel synagogi i firma Cedrob S.A, która pokryje koszty związane ze szczegółowymi ekspertyzami, badaniami, programem prac konserwatorskich i projektami budowlanymi. Docelowo odrestaurowana  synagoga ma stać się częścią turystycznego Szlaku Żydów Północnego Mazowsza i zostać przekształcona w centrum kultury polsko-żydowskiej tna Północnym Mazowszu. Umowa podpisana została w obecności poseł Anny Cicholskiej i JE Ambasador Państwa Izrael Anny Azari, gości mławskiej konferencji.

JK

Zobacz także…

Bez poznania historii nie można budować dobrych relacji

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Synagoga w Radzanowie będzie odrestaurowana. Wczoraj podpisano umowę"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
EnDRIU
Gość

A przy okazji 50 kurników i 20 chlewni

kurzy puch
Gość

nom cos w tym jest

wpDiscuz