Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
przychodnia alfamed
Logo

Szlachetna Paczka wystartowała również w Mławie


W sobotę 18 listopada na ulicach i w kilku sklepach naszego miasta pojawili się wolontariusze Szlachetnej Paczki. Zachęcali do włączenia się do projektu i pomocy rodzinom tego potrzebującym.

SZLACHETNA PACZKA to unikalny w skali światowej system precyzyjnej, konkretnej i mądrej pomocy rodzinom w potrzebie zorganizowany na tak dużą skalę.To oryginalny polski pomysł. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. Działa od 2001 roku i co roku łączy setki tysięcy Darczyńców, Wolontariuszy i rodzin w potrzebie. Wydobywa z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejszego.

Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Przychodzą do ich domów, docierają do prawdziwej biedy. Dopiero gdy dogłębnie poznają sytuację, podejmują decyzję o włączeniu rodziny do projektu. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. SZLACHETNA PACZKA tworzy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. Paczki przygotowane przez Darczyńców Wolontariusze dostarczają rodzinom podczas FINAŁU, nazywanego WEEKENDEM CUDÓW. W tym roku to 9-10 grudnia.

Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Naszym celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego do PACZKI trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany. Zwracamy szczególną uwagę na: historię konkretnej rodziny i przyczyny jej trudnej sytuacji, dochód przypadający na jednego członka rodziny, postawę – czy rodzina podejmuje jakieś kroki, by zmienić swoją sytuację.

Ten szlachetny projekt działa również w naszym regionie. Jako lider rejonu zwracam się z prośbą o przemyślenie i podjecie decyzji o przygotowaniu Szlachetnej Paczki dla jednej z rodzin naszego regionu. Zdaję sobie sprawę, że jest to wysiłek zarówno czasowy jak i finansowy lecz któż z nas nie chciałby otrzymać pomocy w trudnej sytuacji.  Jedno z haseł Paczki mówi, że Paczka łączy. To prawda ponieważ  ten piękny i szlachetny dar można przygotować wspólnie z przyjaciółmi, sąsiadami, kolegami z klasy czy pracy. Trzeba tylko znaleźć czas i siłę na zaangażowanie się w pomoc konkretnej rodzinie. Zachęcam do odwiedzeni strony internetowej www.szlachetnapaczka.pl i przyłączenia się do projektu.

źródło: Lider Szlachetnej Paczki w rejonie mławskim – Anna Jaroszewska.


 Zobacz także…

Dziękujemy Wam z całego serca za 1% podatku

16 i 17 grudnia. Bożonarodzeniowy jarmark w Mławie

Dobra wiadomość dla smakoszy Coca Coli

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Szlachetna Paczka wystartowała również w Mławie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
mławianin
Gość

Z przykrością się patrzy, że pod tak słusznym tekstem i apelem nie ma komentarzy, chciało by się zadać pytanie tym wszystkim którzy tak ochoczo komentowali w ilości 160 postów, rozróbę w Planecie , gdzie oni są że nie potrafią dostrzec na portalu tak szlachetnej akcji, wielkie słowa uznania dla młodzieży i Pani Anny Jaroszewskiej. Do uczestników dyskusji tamtej imprezy—CZY WYOBRAŻACIE SOBIE ILE PACZEK BYŁO BY ZA 30,000 Tys ZŁ. no cóż pomarzyć dobra rzecz, POWODZENIA W ZBIERANIU DARÓW SZLACHETNEJ PACZKI!!!!!!

Renia
Gość

słuszna UWaGA. Brawo WY! SZLACHETNA PACZKA!

wpDiscuz