Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława rekrutacja
Logo

W Mławie sklepów z alkoholem więcej jak aptek. Panuje moda na wódki kolorowe


W Polsce spada sprzedaż wódki czystej. Zamiast czystej, coraz częściej wybieramy wódki kolorowe. Taki trend rysuje się również i w Mławie. Mławscy konsumenci napojów wyskokowych też  nieco zmodyfikowali swoje upodobania, jeżeli chodzi o objętość butelek. W zakupach królują „setki” smakowe i owocowe. Picie słynnej „pomarańczówki” z komedii „Nie ma róży bez ognia” Barei, nie jest już najwyraźniej ujmą dla Polaka, bo coraz częściej po nią sięgamy.

Biuro architektoniczne KB Projekt

Według analityka portalu money.pl, sprzedaż wódki czystej w Polsce spadła o 0,8 proc. w pierwszych trzech kwartałach b.r. – tak wynika z szacunków francuskiej spółki Marie Brizard Wine & Spirits. Choć rynek „czystej” stracił, to smakowych wódek sprzedano u nas w trzecim kwartale o aż 8,6 proc. więcej niż rok temu.

Wystąpienie tego ogólnopolskiego trendu w Mławie potwierdza jedna z właścicielek sklepu sprzedającego wysokoprocentowe alkohole.

– W Mławie sklepów sprzedających alkohol jest dużo, więcej jak aptek. Rzeczywiście obserwuję zmianę trendu przy zakupach alkoholu. Wcześniej sprzedawało się więcej „połówek” i wódka czysta, 40 procentowa. Teraz klienci najchętniej kupują setki smakowe i owocowe. Najwięcej sprzedajemy smakowych lubelskich i soplicy – choć są one mniej procentowe (30-32 proc.). Dostawcy bardzo rozszerzyli asortyment wódek smakowych i też chętnie są kupowane czarny bez, dzika róża, dębowa, gorzka żołądkowa czy wódki saskie – opowiada właścicielka sklepu.

Koncesję na sprzedaż alkoholu na terenie miasta przyznaje ratusz, a liczbę punktów sprzedaży ustala rada miasta w drodze uchwały. Według uchwały rady miasta z 2015 roku, kiedy to zwiększono liczbę punktów sprzedaży, mamy obecnie 65 punktów sprzedaży detalicznej napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży oraz 20 punktów sprzedaży detalicznej napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

17 - liczba komentarzy w artykule "W Mławie sklepów z alkoholem więcej jak aptek. Panuje moda na wódki kolorowe"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Prawa strona
Gość

Cofnąć pozwolenie na sprzedaż alkoholu w lokalach ,a szczególnie w tym co doszło do zabójstwa i dochodzi do pobić i awantur, to problem bezpieczeństwa sam się rozwiąże.

Korek
Gość

a może by taki w Mławie?comment image

Kamil Przybyszewski
Gość

Jest monopol na wladze w miescie, to i sa monoplowe.

absolwent
Gość

Jak napisała polska poetka „od wódki rozum krótki”…

@
Gość

„Po dobrej wódzie lepszy jestem dżudzie.” Franek Kimono https://www.youtube.com/watch?v=zP12dAX0U_w

Romek
Gość

Pijanym społeczeństwem łatwiej rządzić

wpDiscuz