Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Miro Kępiński na XVIII Festiwalu Polskich Filmów w Los Angeles


„Człowiek Kina: Wajda na XXI-wiek”, to tytuł dwudniowej konferencji poświęconej twórczości i osobie Andrzeja Wajdy, która odbyła się w dniach 19 – 20 października na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Na to wydarzenie, które było częścią XVIII Festiwalu Polskich Filmów w Los Angeles, obok aktora Andrzeja Seweryna, został zaproszony mławianin Miro Kępiński.Poniżej relacja Mira z wyjazdu.

„Na XVIII Festiwal Polskich Filmów w Los Angeles przyleciałem na zaproszenie Vladka Juszkiewicza, dyrektora festiwalu, gdzie zaprezentowałem ‚Nocną Zmianę’ – performance filmowo-muzyczny pierwotnie zamówiony przez Muzeum Powstania Warszawskiego w ramach Warszawskiego Festiwalu „Niewinni Czarodzieje”. Pokaz odbył się na Uniwersytecie Południowej Kalifornii podczas dwudniowej konferencji poświęconej twórczości Andrzeja Wajdy.

Uczelnia zorganizowała również spotkanie studentów ze mną oraz wybitnymi polskimi twórcami, aktorem Andrzejem Sewerynem, reżyserem Ryszardem Bugajskim, na którym miałem możliwość opowiedzenia o moim projekcie oraz rozpocząłem dialog dotyczący polskiej kinematografii.

W programie festiwalu znalazł się też pokaz amerykańskiego filmu „Happy Birthday” w reżyserii Kyle’a Kelley’ego, do którego skomponowałem muzykę.

Innym punktem mojego wyjazdu było pojawienie się na festiwalu Reel Recovery, na którym pokazano dokument „The Wounds We Cannot See”, za który zostałem wielokrotnie nagrodzony.

Właśnie pojawił się kolejny zwiastun mojej najnowszej „hollywoodzkiej” produkcji „In This Gray Place”, w której obsadzie znajdują się m.in. Phil Lamarr (znany z filmu ‚Pulp Fiction’, czy Nick Moss (zdobywca nagrody Emmy).

Premiera przewidziana jest na 2018 r.

Wyjazd mój wsparło Miasto Mława oraz Janusz i Piotr Arent.

źródło: UMM Mława

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

4 - liczba komentarzy w artykule "Miro Kępiński na XVIII Festiwalu Polskich Filmów w Los Angeles"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Cristobal
Gość

I to się nazywa kariera prawdziwego artysty!. Niektórzy w Mławie też próbują przypinać sobie to miano, chałturząc co sobotę to we Wieczfni, to w Iłowie, czasami nawet w Żurominie. Są artyści i są pozoranci.

mateo
Gość

I to się nazywa promocja Mławy. Wspaniale, gratulacje.

Anonimowo
Gość

Brawo Miro .Mława powinna być z Ciebie dumna .Teraz czekamy na Oscara.

Czytelniczka
Gość

Super. Gratulacje dla Mira! 🙂

wpDiscuz