Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Magiczne drzewa życzeń i obietnic w „siódemce”


Bezpieczeństwo dziecka i ucznia jest sprawą priorytetową. Wychowawcy klas I-III Szkoły Podstawowej nr 7 rozpoczęli długofalową akcję , która ma na celu uświadomienie uczniom grożących im niebezpieczeństw, będących wynikiem ich niewłaściwych zachowań lub wynikających z braku określonej wiedzy.

Nauczyciele przeprowadzili z uczniami zajęcia na temat bezpieczeństwa podczas pobytu w szkole. Oczywiście dzieci z młodszych klas doskonale zdają sobie sprawę z tego, co jest właściwe w ich zachowaniu,a co może czasami budzić zastrzeżenia i nad czym należy jeszcze popracować. W wyniku akcji pod hasłem Grzeczny = bezpieczny w Szkole Podstawowej nr 7 pojawiły się bajeczne drzewa- Magiczne drzewa życzeń i obietnic. To właśnie na ich gałązkach uczniowie klas trzecich zawiesili wykonane przez siebie listki, a na nich zapisali swoje życzenia i obietnice,związane oczywiście z zachowaniem w szkole. Nie będę biegał podczas przerwy, Nie hałasuj-hałas szkodzi zdrowiu, Staram się być OK- to tylko niektóre z około 180 dziecięcych haseł. Najczęściej powtarzające się zostaną wykorzystane podczas opracowania Szkolnego regulaminu zachowania. To zadanie dla trójek klasowych ze wszystkich klas trzecich.

Mamy nadzieję, że moc magicznych drzewek sprawi, że wszystkie postanowienia uda się zrealizować. Ciąg dalszy już wkrótce!

Źródło i fot. SP nr 7

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Magiczne drzewa życzeń i obietnic w „siódemce”"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
maja
Gość

Świetny pomysł fantastyczne drzewka 🙂

wpDiscuz