Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Magiczne drzewa życzeń i obietnic w „siódemce”


Bezpieczeństwo dziecka i ucznia jest sprawą priorytetową. Wychowawcy klas I-III Szkoły Podstawowej nr 7 rozpoczęli długofalową akcję , która ma na celu uświadomienie uczniom grożących im niebezpieczeństw, będących wynikiem ich niewłaściwych zachowań lub wynikających z braku określonej wiedzy.

Słoneczne ogrody Mława

Nauczyciele przeprowadzili z uczniami zajęcia na temat bezpieczeństwa podczas pobytu w szkole. Oczywiście dzieci z młodszych klas doskonale zdają sobie sprawę z tego, co jest właściwe w ich zachowaniu,a co może czasami budzić zastrzeżenia i nad czym należy jeszcze popracować. W wyniku akcji pod hasłem Grzeczny = bezpieczny w Szkole Podstawowej nr 7 pojawiły się bajeczne drzewa- Magiczne drzewa życzeń i obietnic. To właśnie na ich gałązkach uczniowie klas trzecich zawiesili wykonane przez siebie listki, a na nich zapisali swoje życzenia i obietnice,związane oczywiście z zachowaniem w szkole. Nie będę biegał podczas przerwy, Nie hałasuj-hałas szkodzi zdrowiu, Staram się być OK- to tylko niektóre z około 180 dziecięcych haseł. Najczęściej powtarzające się zostaną wykorzystane podczas opracowania Szkolnego regulaminu zachowania. To zadanie dla trójek klasowych ze wszystkich klas trzecich.

Mamy nadzieję, że moc magicznych drzewek sprawi, że wszystkie postanowienia uda się zrealizować. Ciąg dalszy już wkrótce!

Źródło i fot. SP nr 7

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
maja

Świetny pomysł fantastyczne drzewka 🙂