Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

SP nr 7. Dziś Ojczyzna oczekuje od nas pamięci i miłości


W czwartek 9 listopada uczniowie klasy IIa i VId ze Szkoły Podstawowej nr 7 przygotowali dla swoich młodszych kolegów z klas I oraz zaproszonych rodziców wzruszający program artystyczny z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Z treścią wierszy i piosenek korespondowała starannie przygotowana scenografia, a także stroje, w których występowali młodzi aktorzy.

„Jakie były Ojczyzny losu koleje, jakie Polska przeżyła dzieje, jak bardzo pragnęła wolności, niech wam pokaże krótka podróż do przeszłości” –  od takich słów rozpoczął się program słowno – muzyczny,  pokazujący historię Polski i najważniejsze, przełomowe daty, które z historii powinny być znane każdemu Polakowi. Tej najmłodszej szkolnej publiczności kilka refleksji przekazał dyrektor Mariusz Lempek. Uświadomił, że dla nich, żyjących już w wolnej Polsce, patriotyzm to nauka, potem solidna praca, ale to również może być kibicowanie narodowej drużynie. Program zakończył układ choreograficzny z biało – czerwonymi barwami narodowymi.

JK

« 1 z 2 »

Zobacz także…

MPS nr 3. Dzisiaj jest wielka rocznica

Święto Niepodległej w Szreńsku

 

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości rozpoczęte koncertem już 10 listopada

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz