Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zawkrze zarządzenie wspólnotami
Logo

Właściciel nie trafi przed sąd, ale pies jest odebrany


We wrześniu opisywaliśmy sprawę 41-letniego, niedowidzącego mieszkańca naszego miasta, który – według mławskiej policji – znęcał się nad swoim psem rasy owczarek niemiecki.  Prokuratura nie dopatrzyła się w zachowaniu mężczyzny cech celowego znęcania się nad zwierzęciem, a jedynie niewłaściwej opieki. W związku z tym postępowanie zostało umorzone, niewidomy nie trafi przed sąd, ale pies nie wróci do właściciela. Opieką zastępczą objął wspomnianego owczarka urząd miasta.

W swoich ustaleniach policja oparła się m.in. o powiadomienie lekarza weterynarii. U zwierzęcia stwierdzono odwodnienie, infekcje organizmu, w tym uszu, zmiany kostne, bolesność okolicy lędźwiowej oraz łap. Zwierzę było najprawdopodobniej głodzone i bite laską po grzbiecie i łapach, właściciel krzyczał na psa i niepokoił zwierzę.

41 – letni mławianin tłumaczył swoje zachowanie wobec psa, obawą wypadku. Raz już wpadł do odkrytej studzienki telekomunikacyjnej.  Tłumaczył, że o psa dba, kupuje mu karmę i na pewno go nie bije.

Mławska prokuratura uznała, że do znęcania się nad zwierzęciem nie doszło, można mówić jedynie o niewłaściwej opiece.

– Postępowanie zostało umorzone. Zachowanie właściciela nie było nacechowane złą wolą. Wynikało z obawy przed wypadkami, którym mężczyzna dwukrotnie uległ. Można tu mówić jedynie o niewłaściwej opiece. Z tego powodu urząd miasta objął psa opieką zastępczą – informuje Marcin Bagiński Prokurator Rejonowy w Mławie.

JK

Zobacz także:

Mławska policja ustaliła, że znęcał się nad swoim psem. Właściciel zaprzecza

Wyrzucił szczenięta w reklamówce do śmietnika. Usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami.

To jakaś makabra. Wstrząsające znalezisko w lesie za Łomią

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

4 - liczba komentarzy w artykule "Właściciel nie trafi przed sąd, ale pies jest odebrany"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Aska77
Gość

Czy bicie psa nie jest znecaniem? Wszyscy wiedza jak zachowuje sie ten pan. Niedlugo bedzie powtorka z drugim biednym psiakiem.

kora
Gość

no tak ale teraz ma drugiego psa ktorego rownie dobrze moze okladac laska. moim zdaniem taka osoba powinna miec zakaz posiadania zwierzat. koniec kropka

M. Arent
Gość

A czemu nie przesłuchano wszystkich świadków ? Wiem , bo żona miała zeznawać w tej sprawie , ale nie została zaproszona na Policję .

ramzes
Gość

Rzeczywiście Panie Prokuratorze, bicie psa po grzbiecie, krzyki na pewno poskutkują tym, że ten człowiek nie ulegnie kolejnemu wypadkowi. Pies jest na tyle rozumnym stworzeniem że jak dostanie laską w grzbiet i się na niego krzyknie to rzeczywiście będzie wiedział żeby ominąć dziurę na 5 metrów. Zakładając, że to rzeczywiście jest prawdą ze uległ wypadkom z winy tego psa.

wpDiscuz