Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zawkrze zarządzenie wspólnotami
Logo

Młoda pacjentka oskarża mławskiego lekarza o molestowanie


fot. ilustracyjne

Do takiego bulwersującego zdarzenia miało dojść w lipcu 2016 roku na terenie mławskiego szpitala, podczas wizyty lekarskiej. Pacjentka, która złożyła do prokuratury zawiadomienie o takim fakcie to młoda 20 – 25 letnia kobieta. Lekarz od wielu lat pracuje w naszym szpitalu.

– 31 października br. mławska prokuratura postawiła jednemu z lekarzy pracujących w SP ZOZ w Mławie zarzut z art. 197 § 2 KK, a więc doprowadzenia osoby do poddania się innej czynności seksualnej. Zawiadomienie złożyła młoda kobieta w wieku 20 – 25 lat. Do zdarzenia miało dojść w SP ZOZ w Mławie w lipcu 2016 r. Podejrzany usłyszał już zarzuty, nie przyznał się do winy oraz złożył wyjaśnienia, przedstawiając swoją wersję zdarzenia. Obecnie trwa ocena zgromadzonego materiału dowodowego i jego ewentualna weryfikacja – informuje Marcin Bagiński Prokurator Rejonowy w Mławie.

JK

 

Art. 197 KK

– 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

– 2. Jeżeli sprawca, w sposób określony w § 1, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

– 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się zgwałcenia:

1. wspólnie z inną osobą,

2. wobec małoletniego poniżej lat 15,

3. wobec wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

– 4. Jeśli sprawca czynu określonego w § 1-3 działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5.

 

Zobacz także…

Nadal nie wiadomo gdzie i czy rozpocznie się proces ks. Piotra B.

Katarzyna K. ponownie przed sądem. Rozprawa będzie jawna

Mławska policjantka uratowała życie niedoszłej samobójczyni

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

11 - liczba komentarzy w artykule "Młoda pacjentka oskarża mławskiego lekarza o molestowanie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Peja
Gość

Może jeszcze imię i nazwisko . Żeby później było co sąsiadom mówić . Bo innych tematów nie ma

Xexdxd
Gość

Ludzie tu nie jest nic napisane . Że zostało zgłoszone rok temu!!! Przeciwnie zostało zgłoszone od razu . Tak jest ze naszym społeczeństwie więcej gada niż…

Anonimowo
Gość

byłem ze swoją kobietą w szpitalu wysza zapłakana i poniżona łapy pchają wszędzie do kryminału z kur jeb zboczeniec

Matka
Gość

Pytanie mam. To po co twoja kobieta do lekarza chodzi? Zeby zbadać musi dotknąć pacjenta a tym bardziej ginekolog. Rada dla was obojga. Najpierw psychiatra potem inny lekarz. Głupota wasza nie zna granic.

z bliska
Gość

Uu!!! ale sypiesz grubo, powinieneś iść sam do lekarza, aby być oszczędnym w słowach Twój post świadczy o tym że Twoja kobieta mówi TY MNIE NIE RUSZ BO JA MAM SŁOMKOWY KAPELUSZ. i powinna raczej chodzić do znachora, a jeśli Twoja kobieta jest taka delikatna musisz sam uważać, aby nie być oskarżonym o molestowanie.

ramzes
Gość

„Zawiadomienie złożyła młoda kobieta w wieku 20 – 25 lat” – to pan prokurator nie wie ile lat ma rzekoma ofiara, której po ponad roku przypomniało się że ktoś jej coś tam zrobił?

Jaaa
Gość

Czy ktoś wie o którego lekarza chodzi?

wpDiscuz