Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

SP w Zawadach. Niedawno przedszkolaki – dziś już pierwszaki


Dnia 24 października 2017r.  w Szkole Podstawowej w Zawadach odbyła się piękna uroczystość z okazji ślubowania klasy I. Pierwszoklasiści bardzo długo czekali, by oficjalnie przyjęto ich do społeczności szkolnej. Rodzice, nauczyciele i inni uczniowie mogli zobaczyć i sprawdzić, czy na pewno można ich nazwać mianem uczniów Szkoły Podstawowej w Zawadach.

KSP Mława nabór

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pierwszaków przez starsze uczennice z klasy IV i V oraz odśpiewania piosenki w wykonaniu jednej z uczennic klasy I.  Dumni pierwszoklasiści, przygotowani na występ przez panią Ewę Sadowską, recytowali wierszyki związane ze szkołą, klasą, zachowaniem  w szkole oraz pięknie śpiewali piosenki. Następnie prowadzące przeprowadziły test dotyczący min. znajomości szkolnych przedmiotów. Było to dla nich nie lada wyzwanie, lecz z łatwością odpowiadali na zadawane pytania.

Rodzice byli bardzo dumni ze swoich pociech. To głownie im jeszcze mali uczniowie zawdzięczają to, że mogą chodzić do szkoły i się uczyć. To oni uczyli ich pierwszych wierszyków, piosenek , cyferek czy  alfabetu.

Na koniec dzieci złożyły ślubowanie. Pani Dyrektor mianowała wszystkich po kolei uczniami Szkoły Podstawowej w Zawadach. Rodzice zaś wręczyli im drobne pamiątkowe podarunki.

Podsumowaniem całej uroczystości było spotkanie pierwszaków z rodzicami w klasie, gdzie czekał na wszystkich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień był pełen wrażeń dla pierwszaków i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

Źródło i fot. SP w Zawadach

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz