Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

W Mławie jest pięknie. Ale nie wszędzie


KSP Mława nabór

– To skandal! Ktoś wyrwał naszą tabliczkę z nazwą ulicy – mówi pan Jan – kilka tygodni temu wandale najpierw ją wygięli. Próbowałem ją wyprostować na własną rękę, ale się nie udało. Nikt nie zwrócił na to uwagi, a czasem z okna widziałem jak w ulicę Willową wjeżdżała zarówno policja jak i straż miejska. Tych ostatnich to chyba obowiązek dbać o takie sytuacje w których chodzi o estetykę miasta.

Mieszkańcy również skarżą się na śmieci i hałasy osób spożywających napoje alkoholowe pod ich blokiem, na rogu ul. Żwirki i Willowej.

– Ciągle ktoś tu pije zarówno Polacy jak i mieszkający tu Ukraińcy. Widać wszędzie butelki po piwie i „setkach”. Piją wieczorami na trawniku, a czasem siadają we wnęce na schodkach, które kiedyś prowadziły do sklepu (obecnie sklep jest już nieczynny od paru lat – przyp. red.) – mówi mieszkanka ul. Willowej, która prosi o zachowanie anonimowości.

Podobne sytuacje z wandalizmem i wyrywanie tabliczek z nazwami ulic w Mławie maja miejsce na ul. Studzieniec.

– U nas jest podobnie – mówi przechodzący z zakupami pan Kazimierz. – Ja mieszkam na Studzieńcu (obecnie ul. Studzieniec – przyp. red.) i ciągle ktoś niszczy tabliczki. Nawet tego nie zgłaszamy na policję i straż miejską, bo i tak nie przyjadą i nic nie zrobią, a jak przyjadą to sprawców wandalizmu już nie ma – dodaje.

red.

 

Zobacz także…

Mogiły zalane wodą. Nie wejdziesz tam bez kaloszy

Mławianka sprzątała mieszkania i okradała właścicieli

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

16 - liczba komentarzy w artykule "W Mławie jest pięknie. Ale nie wszędzie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Janusz
Gość

Na Cichej w ogóle nie wymienili … Wymieniali tam gdzie chcieli…

Grab1
Gość

Brawo dla tego, kto zareagował, straż miejska do rozwiazania

Tutejszy
Gość

Policja w Mławie zajmuje się łapaniem w centrum ludzi przechodzących nie po pasach. Są w tym bardzo gorliwi. Natomiast pozostałe ulice i dzielnice – to tylko parada samochodem bez wnikania w trudniejsze tematy.

Marek
Gość

Te zdjęcia z rogu Żwirki i Willowej powinny promować Mławę bo tak wygląda każdy skwer zielony oprócz tych pod ratuszem, buduje się jakieś ścieżki a nie ulice na których jest się ciężko wyminąć i szerokie pasy zieleni a raczej ugory zarośnięte.Pamiętam jak kiedyś wyglądała Mława, pojazdów było nie wiele, ulice szerokie i mnóstwo rabat z kwiatami. Dzisiaj podobnież Mława pięknieje boże pożal się.

Obiwan
Gość

Marek ma rację, zawsze cos do poprawy takie detale, a nie śmieszne, nikomu niepotrzebne teznie

Kolejny urzednik?
Gość

Obiwanku, teznie Tobie przeszkadzaja?
Nie mozesz scierpiec zwyciestwa Moszczynskiego?
Chcesz czy nie, i tak Teznie powstans.

Muminek
Gość

Tabliczka tak wygięta, że wyglada na zdjeciu jak z papieru. Co za bydełko

wpDiscuz