Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Czternaście złotych krążków Płetwala w Radomiu


Reprezentanci dwudziestu sześciu klubów stanęli na starcie ogólnopolskich mistrzostw Radomia. Wśród uczestników przeważali zawodnicy z Mazowsza, choć nie zabrakło także przybyszów z województwa łódzkiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego.

KSP Mława nabór

Wśród uczestników byli także pływacy mławskiego Płetwala. Na radomskim basenie czuli się kapitalnie, o czym może świadczyć przede wszystkim liczba wywalczonych medali. W sumie zdobyli aż 38 krążków – lepszym bilansem mogli się pochwalić tylko konkurenci z Wodnika Radom i Ochoty Warszawa.

Czternaście razy mławianie stawali na najwyższym stopniu podium. Złoto zgarnęli Jakub Czupryn (50 metrów stylem klasycznym), Adrian Kaliszewski (100 metrów stylem klasycznym), Patryk Kaliszewski (50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym, 50 metrów stylem dowolnym), Jakub Szczepański (100 metrów stylem klasycznym), Amelia Butryn (100 i 200 metrów stylem grzbietowym, 100 metrów stylem klasycznym), Zuzanna Deręgowska (100 i 200 metrów stylem dowolnym), Andżelika Łyczek (50 metrów stylem dowolnym)  oraz Natalia Tomczak (50 metrów stylem grzbietowym).

Bilans Płetwala uzupełniło 15 srebrnych i 9 brązowych krążków. O tak eksponowane laury postarali się Marcel Bużycki, Jakub Czupryn, Adrian Kaliszewski, Tomasz Murawski, Aleksander Orkwiszewski, Bartosz Szczepański, Jakub Szczepański, Amelia Butryn, Zuzanna Deręgowska, Andżelika Łyczek, Sylwia Rząp oraz sztafety z rocznika 2008 i 2004 (w obu kategoriach wiekowych sięgnęli po dwa srebra).

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz