Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
przychodnia alfamed
Logo

XIII Kampania Białych Serc w Stupsku


20 października w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Stupsk odbyło się podsumowanie XIII Kampanii Białych Serc. W tym roku akcja przebiega pod hasłem „POWIEDZ STOP  UZALEŻNIENIOM”, którego przesłaniem przewodnim jest zapobieganie zagrożeniu jakim jest brak właściwego wzorca, które w przyszłości prowadzić może do zachowań agresywnych, a chęć zaimponowania kolegom z klasy do wejścia na drogę uzależnienia.

Gmina Stupsk od 2008 roku, pod czujnym okiem koordynatora Pani Iwony Mikołajczyk – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stupsku włącza się w solidarny protest przeciwko narkotykom. Tym razem spróbowaliśmy spojrzeć na problem uzależnienia oczami dzieci, co zaowocowało powstaniem pięknego i mądrego filmu, który zaprezentowaliśmy podczas podsumowania. Dzisiejszego dnia mieliśmy również okazję gościć Pana Mariusza Zalewskiego – pomysłodawcę Kampanii Białych Serc oraz Pana Witolda Kiejrysa – poetę, pisarza, a przede wszystkim, jak sam o sobie mówi –„człowieka, do tego alkoholika, nie pijącego od wielu lat”, który przedstawił nam świadectwo swojego życia. Na koniec odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu poetyckiego „STOP uzależnieniom” zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Stupsku. Nagrody zdobyli:
Kategoria II-III kl. gimnazjum:
I miejsce – Dominika Piotrkowska
Kategoria IV-VII kl. Szkoły Podstawowej:
I miejsce – Zofia Wtulich , SP w Stupsku
II miejsce – Zuzanna Mieszczyńska, SP w Stupsku
III miejsce – Wiktoria Zaborowska, SP im. rtm. Witolda Pileckiego w Wyszynach Kościelnych
Wyróżnienia:
Stefania Dolatowska, SP w Morawach
Hubert Czaplicki, SP w Morawach.

źródło i fot. GBP w Stupsku

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz