przychodnia alfamed

Pierwszy remis Mławianki w sezonie. Tomczak ratownikiem

Dziewięćdziesięciu trzech minut potrzebowali piłkarze Mławianki do zdobycia gola w wyjazdowym pojedynku w Raciążu. Niestety to okazało się za mało, żeby sięgnąć po komplet punktów. Wcześniej gospodarze trafili bowiem do bramki. Zacięty pojedynek zakończył się remisem 1:1.

Czy można było uniknąć pierwszego remisu w sezonie? Kto wybrał się na mecz wie (na stadionie pojawiła się liczna grupa kibiców z Mławy), że nie było to trudne. Wystarczyło wykorzystać którąś z licznych okazji strzeleckich. Krzysztof Filipek nie wykorzystał sytuacji sam na sam,  Michał Stryjewski nie trafił głową z paru metrów,  a „główkę” Jakuba Wróblewskiego obronił bramkarz Błękitnych.

Celu nie osiągnął także żaden ze strzałów z dystansu. Obie próby Stryjewskiego obronił Kamil Kalinowski, uderzenie Krzysztofa Dąbkowskiego poszybowało nad poprzeczką, a Wróblewskiego przeszło obok słupka.

Skuteczniejsi byli gospodarze – w 21. minucie wyprowadzili atak na wagę prowadzenia. Łukasz Wodzyński stracił piłkę, a Adrian Serowiec nie zdołał zatrzymać Marcina Chyczewskiego. Mocny strzał wylądował w długim rogu bramki.

Po zmianie stron Wróblewski zmarnował kolejną  wyborną okazję. Zanosiło się na porażkę Mławianki, na szczęście podopieczni Zbigniewa Kaczmarka walczyli do końca. W trzeciej minucie doliczonego czasu drugiej połowy przeprowadzili w końcu skuteczny atak. Maciej Rogalski zagrał idealnie do Marcina Tomczaka, a ten popisał się celną „główką” z paru metrów.

Kolejny mecz nasi gracze rozegrają dopiero za dwa tygodnie.  W sobotę 5 listopada zmierzą się w Gostynie z tamtejszym Mazurem.

Błękitni Raciąż – MKS Mławianka Mława 1:1 (1:0)

Mławianka: Serowiec – Radziszewski, Naczas, Wodzyński, Dąbkowski, Litun (85. Pocieżnicki), Rogalski, Stryjewski, Wróblewski (67. Samluk), Tomczak, Filipek (46. Masiak)

XII kolejka (21-22 października): Błękitni – Mławianka 1:1, Mazur – Ożarowianka 0:2, Huragan – Wisła II 0:3, Drukarz – Bug 3:1, Przasnysz – Ciechanów 2:0, Korona – Dolcan 2:0, Pogoń II – Mazovia 2:0, Łomianki – pauza