Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

60 tys. na ozdoby czy na 60 słupów oświetleniowych?


Na wniosek burmistrza Kowalewskiego jeszcze w tegorocznym budżecie wydatków miasta pojawiła się kwota 60 tys. zł z przeznaczeniem na zakup kolejnych, ulicznych ozdób bożonarodzeniowych.  Uchwała z takim zapisem trafiła pod obrady wczorajszej sesji rady miasta. Dla przypomnienia, miasto w ubiegłym roku przeznaczyło 55 tys. zł na zakup bożonarodzeniowej bombki i mikołaja. Innego zdania w tej materii był radny Michał Pol. Uważał, że takie środki lepiej spożytkować na zadania służące bezpośrednio mieszkańcom, np. oświetlenie uliczne.

KSP Mława nabór

– W ubiegłym roku zainstalowaliśmy przy pomniku św. Wojciecha bombkę bożonarodzeniową, ona się cieszyła ogromnym zainteresowaniem. Stąd też propozycja, aby w tym roku rozszerzyć to na teren Wólki lub ewentualnie w parku miejskim takie ozdoby się znalazły – mówił skarbnik Henryk Antczak uzasadniają zapisanie takiego wydatku w budżecie.

Inne spojrzenie na przeznaczenie 60 tys. na ozdoby choinkowe wyraził radny Michał Pol.

– Szanowni państwo tutaj nasuwa się takie pytanie. 60 tys zł. to jest 60 słupów oświetleniowych.  Czy naprawdę nie można było tych pieniędzy przeznaczyć na cel, który będzie służył mieszkańców w życiu codziennym? Jak wiadomo ozdoby choinkowe będą miesiąc, co najwyżej dwa. Tym bardziej, że ozdoby choinkowe z poprzednich lat są w dalszym ciągu do użytku. Chciałbym zaproponować kilka innych rozwiązań. Czy mówi się o takich inwestycjach jak np. ulica Mickiewicza, po każdych opadach deszczu zalana wodą, ulica  Narutowicza – brak parkingu dla mieszkańców, ulica przy blokach na Narutowicza z płyt betonowych, są tam dziury, wyrwy,brakuje chodnika, ulica Wysoka brak oświetlenia, ulica Dzierzgowska od skrzyżowania z Rzęgnowską, ulica Jana Kochanowskiego, tam brakuje dwóch słupów oświetleniowych – uzasadniał swoje stanowisko radny Pol.

– Chciałbym zachęcić pana przewodniczącego, wszystkich radnych, pana burmistrza i wszystkie osoby pracujące nad budżetem, aby dokonać szczegółowej analizy, czy takie wydatkowanie środków z budżetu miasta jest właściwe i stosowne. Może warto zrobić jak to robi np. Żuromin i Ciechanów konsultacje z mieszkańcami na temat wydatków z budżetu – dodał radny.

Zapisów w budżecie bronił przede wszystkim burmistrz Sławomir Kowalewski.  Podkreślił, że w skali miasta 36 ulic pozostaje bez oświetlenia, a także że wydatki miasta konsultuje z mieszkańcami przez 365 dni w roku.

– W tym roku i ubiegłym, bardzo intensywnie budujemy oświetlenie. Pomysł  z ozdabianiem świątecznym miasta zrodził się kilka lat temu. Wspólnie z radnymi uznaliśmy, że warto wprowadzić inny, radośniejszy klimat przy okazji Świąt Bożego Narodzenia. Szczególnie ubiegłoroczne zakupy bardzo spodobały się naszym mieszkańcom. Mława bardzo intensywnie się rozwija. Mamy około 30 km. dróg gruntowych, to potrzeby inwestycyjne, a ile remontowych? To rada przesądzi, czy w tym roku będą pieniądze na zakup ozdób, czy nie – mówił burmistrz Kowalewski.

Następnie burmistrz wyliczył cały szereg wydatków, które miasto ponosi, a z których mogłoby zrezygnować. Wśród wymieniony znalazły się m.in. rekonstrukcja Bitwy pod Mławą, obchodów dni Mławy, imprez w parku, zakup karetki dla szpitala, radiowozu dla policji, pojazdu dla straży, systemu informatycznego dla szpitala i innych.

– Możemy zrezygnować z tych wydatków i zebrać jakieś dwa miliony na inwestycje. Możemy tak podejść jak apeluje pan radny i realizować tylko inwestycje. Tylko, że w tym mieście potrzebny jest duch. I być może w tym roku ozdoby nie są potrzebne. Jednak te wszystkie zmiany, które zaproponowaliśmy są po bardzo głębokiej analizie. Powinniśmy przyjąć kierunek, czy chcemy robić tylko inwestycje i remonty, czy coś więcej w naszym mieście – dodał burmistrz.

Po dyskusji radni przy jednym głosie wstrzymującym przyjęli wydatki w formie zaproponowanej w uchwale.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

70 - liczba komentarzy w artykule "60 tys. na ozdoby czy na 60 słupów oświetleniowych?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
jaaaaaaa
Gość

Redakcjo codziennika, więcej takich relacji prosimy!

Scooby Doo
Gość

„w tym mieście potrzebny jest duch” hmmmm

......
Gość

comment image

retusz
Gość

Oj nieładnie, nieładnie. Poziom żartów tych wszystkich, którzy piją do wyglądu pod artykułem czy do pana Pola czy pana Przybyszewskiego… jest naprawdę niski i na pewno nie świadczy o dobrym wychowaniu. Niczym dzieci w podstawówce, które należy ganić za to, że dokuczają innym! Bo ktoś jest garbaty, ma pryszcza albo krzywe nogi. Wygląd to sprawa bardzo osobista. Ktoś, wątpię czy wyglądasz jak Brad Pitt albo Claudia Schiffer. Może Tobie też należałoby poprawić co nieco 😉 ? Oczka powiększyć, nóżki wydłużyć, może jakiś styl azjatycki?

Ktoś
Gość

hahahaah – jak redakcja dorobiła latynoskie oczy Polowi. Amanta zrobili

INC
Gość

Szkoda, ze Tobie Nasza Mł… a nie dorobila skosnych oczu. Wtedy wygladalbys, jak czosnkowy Azjata.

julia
Gość

Piękny Pan, mądry i inteligentny.

Jennifer
Gość

hahahaah – ale to puste………………..

Latino Boy
Gość

Przestan sie osmieszac, bo pajacujesz. Redakcja niczego nie dorobila, bo na zdjeciach i fotografii sie znam.
Malo tego, to zazdroscisz Polowi urody, bo marny jestes. Na Pola leca kobiety, a na Ciebie to psy jak na kosci.

Ktoś
Gość

Uważam, że najlepszym sposobem pozyskania pieniędzy na oswietleie jest rezygnacja z dwóch mini tężni za 300 000, które absolutnie nie są nam potrzebne i nawet nie budują atmosfery miasta, bo wyglądają jak jarmarczne budki z hot-dogami. Szkoda, że pan Przybyszewski, tak skuteczny w zbieraniu podpisów, nie pomyslał o mieszkańcach Mławy, którzy nie mają oświetlenia. także na Wólce, a zbierał podpisy na takie byle co.

Aneta
Gość

Mozesz zrezygnowac ze swojej posady w Urzedzie Miasta.
Wtedy pieniadze znajda sie na oswietlenie uliczne i nie tylko…

mławianin
Gość

Tak to jest jak Ktoś opycha się tym jarmarcznym jedzeniem hot-dogami, z budek, to już wszystko mu się z tym kojarzy, chyba z przejedzenia a może z obrzydzenia na to jedzenie bo jest naprawdę nie zdrowe, powinieneś zrozumieć że dlatego powstaną te tężnie, abyś po tym jedzeniu mógł dojść do siebie–to dla twego zdrowia.!!

Zdziwiony calkowicie
Gość

Atakuja znowu chlopakow. Teznie tak mocno bola wladze, ze gotuja sie ze zlosci.
Pozniej sie dziwia, ze portal Mlawa Info., ich niby atakuje.
Chlopacy sie bronia przed przed atakami wladzy.
Tak szczerze, to wecwladze miejskie wstapil diabel, ze tylko tym wladzom egzorcyzmy pomoc moga

Zadzwon
Gość

Jak Moszczynski z Przybyszewskim sa tacy skuteczni w zbieraniu podpisow, to moze do nich zadzwon w sprawie ozwietlenie. Byc moze po Twoim telefonie, oswietlenie sie znajdzie. Jak oni sie rusza, ti nie bedzie 5 lamp a 50 sie znajdzie

mławianin
Gość

Będziesz mógł dzwonić jak zasiądą w Radzie Miejskiej, a zpewnością twe problemy zrealizują.

wpDiscuz