Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Wodę z wodociągu w Bońkowie Podleśnym można pić po przegotowaniu


W ubiegłą środę 18 października br. mławski sanepid wydał decyzję o zakazie spożywania wody ze stacji uzdatniania w Bońkowie Podleśnym (gm. Radzanów). Po otrzymaniu ostatnich wyników badań dopuszczono wodę do spożycia po przegotowaniu. Woda dalej pozostaje silnie chlorowana.

Dziś sanepid wydał decyzję o warunkowym dopuszczeniu wody do spożycia.

– Wyniki badań poprawiły się. Wodę można spożywać po przegotowaniu. Nadal nadzorujemy jakość wody z tego ujęcia, jutro będzie po raz kolejny badana – informuje Ewa Sztuba dyrektor PSSE w Mławie.

– Dość trudno jest określić przyczynę pojawienia się bakterii w wodociągu, przyczyny musi szukać właściciel, który eksploatuje wodociąg. Według takich nieoficjalnych ustaleń do skażenia mogło dojść poprzez przedostanie się wód opadowych do ujęcia wody, mamy bowiem w tym czasie dość dużo opadów – dodaje Ewa Sztuba, zapytana o przyczynę skażenia.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz