Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zespół Muzyczny AKTON wesela imprezy dancingi
Logo

Dzierzgowo. „Ślubujemy sercem mierzyć świat!”


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

13 październik 2017 roku to data, która na długo zagości w pamięci dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. marsz. Józefa Piłsudskiego w Dzierzgowie.W tym dniu odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na przedszkolaków i uczniów.

Punktualnie, o godzinie 9.00 Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego powitała przybyłych na uroczystość gości: wójta gminy Dzierzgowo Pana Rafała Kucińskiego, p.o. Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie Panią Grażynę Czupryn, księży, nauczycieli, uczniów i rodziców.

Zanim dzieci oficjalnie zostały przedszkolakami i uczniami, zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne  przygotowane pod kierunkiem wychowawczyń: p. Elżbiety Dec, p. Haliny Tańskiej oraz p. Marzeny Budnej.

Odświętny strój, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Po zakończeniu części artystycznej Rodzice zwrócili się z prośbą do Pani p.o. Dyrektora o przyjęcie ich pociech do grona społeczności szkolnej.W niezwykle podniosłej atmosferze dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a p.o. Dyrektora Szkoły Pani Grażyna Czupryn za pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania.

Na pamiątkę tej ważnej chwili dzieci otrzymały dyplomy, drobne upominki oraz wiele serdecznych słów i życzeń.

Rodzice z dumą, radością, a także wzruszeniem obserwowali swoje pociechy. Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycieli.

Źródło i fot. SP w Dzierzgowie

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Dzierzgowo. „Ślubujemy sercem mierzyć świat!”"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Olka
Gość

Aż miło popatrzeć

wpDiscuz