Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Muzyczne podziękowanie Mławy dla 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Koncert „Cantare”


17 października Zespół Artystyczny Seniorów „Cantare” oraz soliści występujący podczas koncertu zorganizowanego z okazji Święta Wojska Polskiego w Mławie dali gościnny występ w Klubie Wojskowym. Koncert przygotowany w podziękowaniu żołnierzom biorącym udział w tegorocznej X Rekonstrukcji Bitwy pod Mławą 1939, wzbudził ogromne wzruszenie wśród przybyłych. Na widowni oprócz wojskowych delegatów pojawili się również mieszkańcy miasta Bartoszyce.

Program artystyczny „Gdy piosenka szła do wojska, to śpiewała cała Polska” wniósł, jak przyznał sam zastępca dowódcy płk Wojciech Dobrzyń, wiele kolorytu do codziennego, koszarowego życia żołnierzy. Takie momenty, kiedy artyści dziękują obrońcom granic naszego kraju, nie zdarzają się zbyt często, i są zapewne wyrazem uznania dla ich poświęcenia i pracy, którą wykonują dla polskich obywateli.

W tym dniu artyści otrzymali owacje na stojąco, ale zostali również wspaniale przyjęci przez gospodarzy. Występujący zwiedzili Salę Tradycji 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Hetmana Polnego Litewskiego Wincentego Gosiewskiego oraz zjedli uroczystą kolację z dowództwem brygady.

W koncercie wystąpili: Zespół Artystyczny Seniorów „Cantare” oraz soliści Agata Grzegorczyk, Anna Ronkiewicz, Eliza Krzykowska, Damian Wasiak i Michał Gogolewski.

źródło i fot. MDK Mława

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz