Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Brazylijka i Indonezyjczyk gościli w “budowlance”


Za nami IV edycja programu „Peace cross-cultural understanding” w Zespole Szkół nr 1. Od 9 do 13 października gościliśmy Isabelę Secco z Brazylii oraz Kevina Henanta z Indonezji. Nasi uczniowie mieli szansę poznać kulturę i tradycje panujące w tych krajach oraz nawiązać przyjazne relacje z naszymi gośćmi.

Podczas tygodnia spędzonego w ZS Nr 1 woluntariusze prowadzili w języku angielskim cykl starannie przygotowanych warsztatów, podczas których można było dowiedzieć się ciekawych, a czasem zabawnych szczegółów z życia codziennego krajów, z których pochodzą. Goście opowiadali o środkach lokomocji, najpiękniejszych miejscach, potrawach oraz zwyczajach panujących w ich krajach. Ponadto spotykali się z młodzieżą popołudniami w celu integracji oraz umożliwienia uczniom szansy bezpośredniego kontaktu z nimi, lepszego poznania i nawiązania przyjaźni. Nasi goście, wraz z młodzieżą zwiedzili najciekawsze i najważniejsze miejsca w Mławie, poznali historię naszego miasta i panujące tu zwyczaje. Uczestniczyli również w popołudniu sportowym, zagrali mecz o puchar w kręgle oraz spędzili popołudnie w „Agro-Ranczo” w Kapuśniku.

Projekt realizowany był dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli, którzy zapewnili naszym gościom zakwaterowanie i wyżywienie a także uczniów, którzy pomagali w organizacji rozrywki w wolnym czasie. Mamy nadzieję, że obcokrajowcy polubią nasze miasto oraz zaprzyjaźnią się z ludźmi, którzy włożyli w realizację projektu bardzo dużo pracy.

Koordynatorem projektu w naszej szkole jest nauczyciel języka angielskiego Pani Alina Zielińska wspierana przez innych anglistów: Edytę Tadrzak, Arkadiusza Olewińskiego oraz Michała Kozłowskiego.

Źródło i fot. ZS nr 1

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz