Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Trzy stypendia dla zdolnych uczniów od Stowarzyszenia Pontyfikat Papieża Jana Pawła II


16 październik to data, która Polakom nierozerwalnie kojarzy się z osobą Jana Pawła II. Od wielu lat elementem tego dnia pamięci jest wręczenie przez Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża Jana Pawła II stypendiów dla uzdolnionej, mławskiej młodzieży. W tym roku udało się przyznać trzy takie stypendia.

W tym roku otrzymali je: Kacper Marciniak, uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie, Oliwia Iza Olbryś – uczennica klasy III Gimnazjum nr 2 w Mławie oraz Weronika Rykowska uczennica klasy II Zespołu Szkół nr 2 w Mławie.  Uroczystość ich wręczenia odbyła się 16 października, w 39. rocznicę wyboru Jana Pawła II, w Sali Papieskiej Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, a wręczał je prezes stowarzyszenia Jan Golec. Jako że stowarzyszenie dysponowało środkami na trzy stypendia, pozostali uczniowie, którzy zgłoszeni zostali również jako kandydaci do stypendium otrzymali dyplomy, wyróżnienia i pamiątkowe medale z podobizną Jana Pawła II. Wręczenie stypendiów poprzedził program artystyczny w wykonaniu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego oraz występujących gościnnie dwu uczennic szkoły muzycznej w Mławie.

Fundatorami tegorocznych stypendiów byli Stowarzyszenie Wspólnota Mariacka, Rada Pedagogiczna Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie oraz Urszula i Mirosław Koźlakiewiczowie.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Trzy stypendia dla zdolnych uczniów od Stowarzyszenia Pontyfikat Papieża Jana Pawła II"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Anna
Gość

Byłam na tym występie na OKM. Rzeczywiście piękny wzruszający program i wykonanie.

Mławianka
Gość

Wielkie brawa dla mlodych aktorów i ich nauczycieli. Piękny występ

wpDiscuz