Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Grozi mu 10 tys. grzywny i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów


W piątek, 13-go października, późnym wieczorem  w Mystkowie policjanci płońskiej „drogówki” pełniący tam służbę zatrzymali do kontroli fiata Seicento. W czasie zatrzymania do kontroli kierujący autem mężczyzna próbował zamienić się miejscem z siedzącą z przodu pasażerką.

Kierującym był 36-letni mieszkaniec gm. Baboszewo. Policjanci sprawdzili go na trzeźwość. Okazało się, że ma ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. W czasie rozmowy z funkcjonariuszami przyznał się, że zmieniał miejsce w samochodzie bo wiedział, że jest nietrzeźwy, a poza tym ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Informacja ta potwierdziła się po sprawdzeniu nietrzeźwego kierowcy w policyjnych bazach danych. Razem z pijanym mężczyzną podróżowało dwoje 16-latków i to z niepełnoletnią pasażerką 36-latek chciał zamienić się na miejsca, by uniknąć odpowiedzialności.  Młodzi ludzie zostali przekazani matce, która przybyła na miejsce kontroli drogowej. Natomiast pojazd i nietrzeźwy kierowca trafili w ręce wskazanej przez 36-latka osoby.

Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do sądowego zakazu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, grzywna w wysokości minimum 10 tys. złotych i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz