Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

To jakaś makabra. Wstrząsające znalezisko w lesie za Łomią


Ktoś uśmiercił dwa dziki. Nie wykorzystał jednak ani mięsa ani skóry, jak czynią to zwykle kłusownicy. Oskórowane tusze i zdarte skóry porzucił w lesie pomiędzy Łomią a Borowym (gmina Lipowiec Kościelny). Makabrycznego odkrycia dokonał w niedzielę 15 października podczas grzybobrania jeden z mieszkańców Mławy – Kamil Przybyszewski. O znalezisku powiadomił policję.

– To jakaś makabra. Chyba zrobił to jakiś leśny Kuba – rozpruwacz. Wszystko jest równo i starannie odcięte nożem. To nie jest dzieło przypadku, to precyzyjna robota. Dziki były oskalpowane, oddzielnie leżały głowy, skóry i korpusy. Ktoś to zupełnie niedawno przywiózł do lasu i porzucił. Mięso nawet jeszcze nie śmierdziało i nie było rozwleczone przez padlinożerców. Wszystko leżało w zwarciu i w jednym miejscu. Natknąłem się na to w pobliżu leśnej dróżki jakieś 200 m od asfaltowej drogi – opowiada Kamil Przybyszewski.

Mławianin o znalezisku powiadomił policję, która podjęła już dalsze czynności, powiadamiając też straż leśną. Wydaje się jednak, że są nikłe szanse, aby ustalić sprawcę tego czynu. Na pewno jednak uda się ustalić czy zwierzęta nie były chore np. na afrykański pomór świń, co być może tłumaczyłoby porzucenie dziczyzny.

JK

fot. prywatne

Uwaga!!! Materiał zawiera naprawdę drastyczne zdjęcia. Ostrzegamy osoby bardzo wrażliwe!

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

7 - liczba komentarzy w artykule "To jakaś makabra. Wstrząsające znalezisko w lesie za Łomią"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Arek
Gość

Smiesza mnie typy ktorzy strzelaja do slicznych sarenek dzików i zwierzat lesnych i maja sie sie za niewiadomo kogo pajace. Do tego robia sobie zdjecia z polowan cioty ze swoimi ofiarami i sie tym szczyca cioty

Anonimowo
Gość

no cio ty

nic dziwnego
Gość

Z tego co widać na zdjęciu to zwierzęta wypatroszono w innym miejscu wycięto także mięso (szynki i schaby, łopatki) zostały tylko kości i skóra więc to ewidentna robota kłusowników którzy zaprowiantowali się na święta, a tu porzucili resztki

Anonimowo
Gość

też tak myślę

Dziwne
Gość

Ostatnio w miescie pdzy ul. 3 Maja wyrzucono zawiniete w reklamowke szczenieta, a tu w lesie porzucono zwloki dzikow.
Doslownie, to co ostatnio sie dzieje przestaje byc juz nie tylko symptomem czegos zlego, ale pokazuje bestialstwo osob, ktore nie licza sie z zyciem zwierzat.

Anonimowo
Gość

ratunku mordują

Z archiwum X
Gość

LA CHUPACABRA

wpDiscuz