Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
przychodnia alfamed
Logo

15 października. Dwusetna rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki – zaproszenie na uroczystości


Serdecznie zapraszamy na mławskie uroczystości związane z dwusetną rocznicą śmierci Tadeusza Kościuszki, które odbędą się w niedzielę, 15 października br. w kościele p.w. Św. Jana Kantego oraz pod Kopcem Kościuszki na Osiedlu Wólka.

Burmistrz Miasta Mława

Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej

Proboszcz Parafii Św. Jana Kantego

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie

serdecznie zapraszają na uroczystość poświęconą
dwusetnej rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki,

która odbędzie się dnia 15 października (niedziela) 2017 r.

W programie:

11.00 – Msza Św. W Kościele Przemienienia Pańskiego

12.00 – Przemarsz pod Kopiec Kościuszki, złożenie wiązanek, zapalenie zniczy.

W 2017 r. ma miejsce 200. rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki – Najwyższego Naczelnika Siły Zbrojnej Narodowej w czasie insurekcji kościuszkowskiej, polskiego i amerykańskiego generała, „niezłomnego bojownika w walkach o niepodległość”.

2017 został ustanowiony przez Sejm i Senat Rokiem Tadeusza Kościuszki.

„Tadeusz Kościuszko zajmuje szczególne miejsce w panteonie narodowych bohaterów. Jest symbolem wolności i wzorem patrioty nie tylko dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Uosabiał najlepsze wartości: tolerancję i równość. Thomas Jefferson, jeden z autorów amerykańskiej Deklaracji Niepodległości, nazwał Tadeusza Kościuszkę najprawdziwszym synem wolności, oddając mu hołd w związku z jego działalnością w Stanach Zjednoczonych Ameryki” – zaakcentowano w przyjętej uchwale.

źródło: UMM

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz