Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zespół Muzyczny AKTON wesela imprezy dancingi
Logo

Tylko do końca października można składać wnioski o stypendia dla uzdolnionych uczniów, zawodników, studentów


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

Serdecznie zapraszamy do składania wniosków o stypendium dla uzdolnionych uczniów, zawodników oraz studentów. Na formularze czekamy do końca października.

Zasady udzielania stypendium opisane są w Uchwale Nr XXII/278//2016 Rady Miasta Mława z dnia 27 września 2016 r., do której załącznikami są Regulamin przyznawania przez Burmistrza Miasta Mława stypendium dla uzdolnionych uczniów, zawodników oraz studentów oraz formularz wniosku.

O stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne mogą ubiegać się uczniowie, którzy są co najmniej finalistami konkursów, turniejów, olimpiad o zasięgu ogólnopolskim lub międzynarodowym. Stypendia za osiągnięcia sportowe będą mogli otrzymać zawodnicy klubów, którzy mają co najmniej osiągnięcia na szczeblu krajowym w mistrzostwach Polski, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży lub w ogólnopolskich prestiżowych turniejach kwalifikacyjnych, natomiast w przypadku gier zespołowych – osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim. Studenci szkół wyższych otrzymają stypendium jeżeli angażują się w działalność na rzecz środowiska naukowego promującego Mławę.

Adresatami stypendiów są:

uczniowie szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych – publicznych lub niepublicznych, mających swoją siedzibę w Mławie, zawodnicy klubów sportowych z siedzibą w Mławie, reprezentujących te kluby, inni zawodnicy, którzy reprezentują Mławę lub pochodzący z Mławy, reprezentujących inny klub sportowy, studenci dziennych szkół wyższych wyróżniających się wybitnymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi.

Wniosek, do pobrania poniżej wraz z regulaminem opisującym szczegółowo zasady przyznania stypendium, może złożyć dyrektor szkoły, klub sportowy, a także student dziennych studiów wyższych (począwszy od III semestru).

Procedura przyznawania stypendium  na stronie – http://www.mlawa.pl/oswiata/stypendia-burmistrza-dla-uzdolnionych-uczniow-i-studentow.html

Wniosek o stypendium i regulamin znajdują się pod linkami:

Wniosek

http://www.mlawa.pl/g2/oryginal/2017_10/40116da48e97e9c7743618e21146778c.pdf

Regulamin

http://www.mlawa.pl/g2/oryginal/2017_10/4cad8cd2f8895607753e5fb218e2b9ee.pdf

źródło:UMM

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Tylko do końca października można składać wnioski o stypendia dla uzdolnionych uczniów, zawodników, studentów"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
obserwator
Gość

Aż trudno uwierzyć, żeby w Mławie było aż tylu uczniów, „którzy są co najmniej finalistami konkursów, turniejów, olimpiad o zasięgu ogólnopolskim lub międzynarodowym”, będzie lista zobaczymy …. bez sensu stawiać tak wyśrubowane wymagania

wpDiscuz