Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Na osiedlach Andersa i Wólka firma projektowa skonsultuje z mieszkańcami położenia przykanalików


Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Burmistrz Miasta Mława informuje, że w związku z pracami projektowymi kanalizacji sanitarnej na terenie osiedli Andersa i Wólka, mieszkańców odwiedzają przedstawiciele Zakładu Techniki Sanitarnej INSTECH z Cekanowa. Wizyty mają na celu ustalenie optymalnego położenia przykanalików między kolektorami a posesjami.

Przedsiębiorstwo wygrało przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej inwestycji. Jego pracownicy wraz z mieszkańcami wspomnianych osiedli będą ustalać, w którym miejscu najlepiej będzie zaprojektować przykanalik. Odpowiednia lokalizacja pozwoli zminimalizować ponoszone przez mieszkańców koszty podłączenia się do sieci. – Proszę o wspólne ustalanie szczegółów i przemyślane podejmowanie decyzji w tym zakresie – apeluje burmistrz Sławomir Kowalewski.

Przypomnijmy, że projekt ma objąć ponad 19 kilometrów kanalizacji sanitarnej z kolektorem tłocznym oraz grawitacyjnym, i będzie drugim, pod względem rozmiarów przedsięwzięciem w sektorze gospodarki ściekowej realizowanym przez miasto Mława (obecnie trwa budowa prawie 20 kilometrów sieci na terenie aglomeracji Mława). Inwestycja obejmie ulice: odnogę ul. Gdyńskiej, Gdyńską, Turystyczną, odnogę od Żuromińskiej, Żuromińską, Dworcową, Krótką, Moniuszki, Niską, Ceglaną, Łączną, Krótką, Małą, Ciasną, Niecałą, Batorego, Grzybową, Batalionów Chłopskich i jej odnogi, Batorego, Kolejową, Podmiejską, Szreńską i jej odgałęzienia oraz Płońską i drogi, które nie były ujęte w pierwotnej koncepcji, a obecnie istnieją.

źródło: UMM

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
Mieszkanka

Jak zrobią to uwierzę

Jarząbek

Bardzo krótka wypowiedź, ale jakże bardzo realnie obrazująca wszystkie poczynania ratusza – obietnic coraz więcej a ich realizacji niestety nie widać.
Burmistrz przeznacza jakieś grosze na budżet obywatelski, ludzie robią projekty, głosują wybierają, cieszą się, ale jak widać też są to gruszki na wierzbie