Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Audi Q7 staranowało policyjną skodę z wideorejestratorem. Sprawcy uciekli


fot. codziennikmlawski.pl: Rozbita policyjna Skoda Octavia

KSP Mława nabór

Mławscy i nie tylko mławscy kierowcy znają dobrze – choć właściwie należałoby napisać – znali dobrze nieoznakowaną Skodę Octavię z wideorejestratorem o numerach WPZ. To właśnie w tym środowisku dość szybko rozeszła się wiadomość, że pod Dębskiem (gm. Szydłowo) w piątkowy wieczór 6 października br. podczas próby zatrzymania skradzionego w Ciechanowie Audi Q7 policyjne auto zostało rozbite. Sprawców tego czynu do dziś poszukuje policja, a na „mławskiej ulicy” już trwa ożywiona dyskusja, czy policjanci przy próbie zatrzymania zachowali się profesjonalnie.

W tej sprawie Codziennik Mławski zwrócił się do rzecznika prasowego KPP w Mławie z prośbą o podanie szczegółów tego zdarzenia.

– Trwają czynności mławskiej policji w sprawie zdarzenia, do którego doszło 6 października 2017 r. o godz. 20:50. Patrol ruchu drogowego, na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Modła, ruszył w pościg za samochodem marki Audi Q7, którego kierowca zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Kierowca audi zjechał z krajowej siódemki na drogę w kierunku Sławogóry Nowej a następnie Dębska. Podczas pościgu uderzył dwukrotnie w nieoznakowany radiowóz, uszkadzając go. Policjanci nie odnieśli żadnych obrażeń. Z uwagi na prowadzone czynności policja nie udziela szczegółowych informacji o zdarzeniu – podaje st. asp. Anna Pawłowska oficer prasowy KPP Mława.

– Pomimo uszkodzonego nieoznakowanego radiowozu,  wyposażonego w wideo rejestrator, kontrola nad ruchem drogowym z wykorzystaniem wideorejestratora jest kontynuowana. Zdarzenie tego typu nie może destabilizować pracy policji – dodaje st. asp Anna Pawłowska.

Nieoznakowana Skoda Octavia wyposażona w wideorejestrator służbę w mławskiej komendzie pełniła od listopada 2016 r. Jej zakup wraz z czterema innymi radiowozami dla mławskiej komendy współfinansowały nasze samorządy. To już drugie auto, które straciła mławska policja.  W grudniu ub. roku podczas próby zatrzymania sprawców zuchwałego włamania do sklepu rtv-agd na ulicy Piłsudskiego również rozbity został policyjny radiowóz.

Zgodnie z kodeksem karnym art. 178 b. Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

JK

Zobacz także…

To nieprawdopodobna historia. Manekin udający człowieka rozjechany na „siódemce”!

Pobity chłopak leżał przed dyskoteką nieprzytomny. To co widziałem to znieczulica totalna

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

15 - liczba komentarzy w artykule "Audi Q7 staranowało policyjną skodę z wideorejestratorem. Sprawcy uciekli"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Piotr
Gość

Dobrze że nie ma tej skody karała ludzi za darmo

Gosc2
Gość

Ten cały pościg szedł przez windyki a następnie przez sławogórę stara i nową. Nie wiem czemu napisano inaczej

artur
Gość

potrafją tylko wypisywać mandaty na dk nr 7 a w centrum miasta nie mogą sobie poradzić z wyścigami ,i głośnymi autami.
co na to komendant.

WML
Gość

Zgodnie z kodeksem karnym 178 pojazd powinien być oznakowany. Ja nie wiem czy tak naprawdę może policja nieoznakowanym pojazdem zatrzymywać to nie jest jedna konkretna akcja. Tylko Polska policja myśli że może wszystko. Tak samo jak trzeźwy poranki to też bezprawnie robią.Policja to urząd do wyciągania pieniędzy od obywatela a pomocy żadnej dla obywatela.

fakt
Gość

policja w Mlawie to lenie, nie dbaja o mienie, brak checi pracy itp itd

wpDiscuz