Szkolenia Inkubator Mława Oskar kursy
Pumpjack Party Game Google Play

Trzeci z rzędu sukces Mławianki. Rezerwowy dał impuls

Trzecie z rzędu zwycięstwo zanotowali piłkarze Mławianki. Takiej serii jesienią nie mieli, dlatego duży awans w ligowej hierarchii nie może dziwić. Z jedenastej pozycji podopieczni Zbigniewa Kaczmarka przebili się na szóstą.

Radość z sobotniego triumfu była potęgowana faktem, że Ożarowianka to wyjątkowo niewygodny rywal dla zespołu z Mławy. Cztery poprzednie spotkania potoczyły się po myśli rywali. Zdobyli w nich osiem punktów – oddając mławianom dwa oczka (to efekt remisów 0:0 i 1:1).

Przełamanie w końcu nastąpiło, choć w pierwszej połowie nic na to nie wskazywało. Nasi gracze przeważali, ale rywale wyprowadzili skuteczny kontratak. Paweł Jabłoński ograł paru defensorów, po czym strzałem z kilkunastu metrów pokonał Adriana Serowca. Bramkarz Mławianki próbował interweniować, lecz piłka przełamała mu dłonie.

Na szczęście to nie podłamało gospodarzy. Nadal atakowali, ale impas strzelecki przełamali dopiero za sprawą rezerwowego. Szymon Masiak pojawił się na murawie po godzinie gry. Dziesięć minut później miał na koncie premierowe trafienie w sezonie. Dopadł do piłki po tym, jak wcześniej  został zablokowany Michał Stryjewski. Mocnym uderzeniem pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania.

Szalę na swoją stronę Mławianka przeważyła w 75. minucie. Nazar Litun uderzył z dystansu – fatalny błąd popełnił czujny do tej Mateusz Baj. Piłka między jego dłońmi wpadła do bramki.

W sobotę 14 października Mławianka zmierzy się na wyjeździe z KS Łomianki.

MKS Mławianka – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 2:1 (0:1)

Mławianka: Serowiec – Radziszewski, Naczas, Drzewiecki, Dąbkowski, Litun, Rogalski, Stryjewski, Wróblewski (82. Pocieżnicki), Tomczak, Filipek (59. Masiak)

X kolejka – inne i: Błękitni – Łomianki 2:2, Mazur – Bug 3:1, Huragan – Ciechanów 1:1, Drukarz – Dolcan 0:3, Przasnysz – Mazovia 1:2, Korona – Pogoń II 0:3, Wisła II – pauza

XI kolejka (14-15 października): KS Łomianki – MKS Mławianka Mława