Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Szachy idą do Szkoły Podstawowej nr 3 w Mławie


Gra  w szachy, która zagościła w Szkole Podstawowej nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie rozwija i ćwiczy wyobraźnię przestrzenną tych uczniów, którzy grają lub pragną nauczyć się grać w szachy. Ponadto poprawia koordynację ruchów, uczy stron świata, kierunków lewo – prawo oraz  określania odległości między przedmiotami.

Jest to żywa lekcja geometrii, która w sposób często przez ucznia niewidoczny, pomoże mu w matematyce, fizyce, nawet technice i geografii. W Szkole Podstawowej nr 3 prowadzący nauczyciel uczy przyszłych sympatyków a może w przyszłości i mistrzów  odpowiedzialności i ponoszenia konsekwencji własnych decyzji, a także skutecznego działania pod presją, nie poddawania się nawet w najtrudniejszej sytuacji. Wszyscy miłośnicy szachów,  uczą się radzić sobie ze stresem i porażką. Poprzez systematyczne spotkania czy lekcje, rozwijają opanowanie, koncentrację i uczą się szacunku do przeciwnika, gdyż żadnego z nich nie można zlekceważyć. Gra w szachy przygotowuje do zdrowej rywalizacji, gdzie nie ma miejsca na brutalność, wyzwiska i wulgaryzmy.

źródło i fot. SP nr 3

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz