Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Szkole Podstawowej nr 7


29 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ustanowiony przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. Akcję rozpoczął maraton czytelniczy gdyż nauczyciele zaczynali lekcję poświęcając 5 minut na głośne fragmentów tekstów.

KSP Mława nabór

Z inicjatywy nauczycieli biblioteki relaks przy słuchaniu wspaniałych książek odbył się w wybranych klasach II i III. Oprócz głośnego czytania na dzieci czekały niespodzianki i  zagadki związane z przeczytanymi książkami. Dzieci poznały pouczającą historię „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów” E. Zubrzyckiej oraz „Asiunię” J. Papuzińskiej.

Naszym uczniom chwile spędzone podczas czytania tak bardzo się spodobały, że postanowiliśmy kontynuować nasze spotkania we wszystkich klasach II i III podczas kolejnych miesięcy roku szkolnego.

W akcję włączyły się także nauczycielki języka polskiego i w klasach IV i V przeprowadziły lekcję głośnego czytania w niezwykłej atmosferze. Dzieciaki leżąc na poduszkach  słuchały np.  niezwykłych historii Michała Wierzbickiego ze „110 ulic”.

Do zobaczenia podczas kolejnych spotkań głośnego czytania!

źródło i fot. SP nr 7 w Mławie

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz