Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

U nas na Zatorzu robi się taką fuszerkę


Umiejętne planowanie to cecha bardzo przydatna w życiu. Umiejętne planowanie inwestycji to cecha konieczna. Tego zabrakło w miejskiej inwestycji na ulicy Batorego. A w efekcie zabrakło kilku metrów chodnika, za to udało się osiągnąć efekt absurdalny. Chodnik kończy się kilka metrów przed ruchliwym skrzyżowaniem i nie łączy się z ulicami sąsiednimi. Trzeba chodzić ulicą. Taki właśnie sygnał wpłynął od jednego z mieszkańców Zatorza.

– Nie było chodnika więc miasto postanowiło zrobić takowy chodnik na brakujące części ulicy. Ale nie wiem, co się stało, bo po jednej i drugiej stronie zabrakło około 50 metrów. I tak jak było przed inwestycją kawałkiem dość ruchliwej ulicy nadal trzeba będzie przejść po ulicy. Nie wiem, czy zabrakło chęci czy pieniędzy! W to ostatnie wątpię, bo pan burmistrz na zebraniu mówił, że są na to środki! Po prostu żenada jak nasi urzędnicy pracują! Z pompą wielką pisze się o milionach na Aleję św Wojciecha, a u nas na Zatorzu robi się taką fuszerką, bo inaczej tego nie można nazwać – pisze czytelnik.

Próbujemy dowiedzieć się w urzędzie miasta dlaczego właśnie tak zakończona jest ta inwestycja. Z uzyskanej odpowiedzi wynika, że zakończona nie jest, ale kiedy będzie dalszy ciąg nie wiadomo. Więc póki co jest jak jest, ważne, że w dokumentach wszystko się zgadza.

– W ulicy Batorego został zakończony jeden z trzech etapów inwestycji. Rada Miasta Mława przeznaczyła na jego realizację środki w tegorocznym budżecie. Zaczęliśmy od tego etapu, gdyż priorytetem było zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu właśnie na tym, najbardziej newralgicznym odcinku ulicy. Kolejne etapy inwestycji będą realizowane w 2018 roku, pod warunkiem przeznaczenia na nie przez radnych środków w przyszłorocznym budżecie – wyjaśnia Zastępca Burmistrza Miasta Mława Janina Budzichowska.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

10 - liczba komentarzy w artykule "U nas na Zatorzu robi się taką fuszerkę"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Rysiek
Gość

Cynizm naszej władzy, która rzekomo serce ma na dłoni przechodzi wszelkie pojęcie. Jak można mówić o planowaniu inwestycji na Batorego i jednocześnie uzależniać jej wykonanie od środków budżetowych i chęci radnych. Pani Burmistrz, niech Pani już zamawia w salonie BMW x6, gdyż na następnej sesji podaruję Pani milion złotych, pod warunkiem, że znajdę na ulicy dziesięć milionów.

Kryśka
Gość

A od kiedy to Batorego stała się ważna i priorytetem ? Chociaż trzeba przyznać, że ruch na tej ulicy jest nie mniejszy niż na Marszałkowskiej w Warszawie.

Tomasz
Gość

Ale 4.5 mln PLN z wielką pompą burmistrz podpisał i chwalił się tym wszem i wobec że dostał na Aleje Św Wojciecha!a tu ile zabrakło?? Może głupi jestem ale uświadomienie mię ile może kosztować położenie 50 m chodnika z kostki ??1500 zł kostka plus drugie robota to jak się ma te 3 tysiące PLN do 4.5 mln PLN ??

MKL
Gość

Znak drogowy w krzakach też pięknie się prezentuje. 🙂

mlawianin
Gość

Nie do wiary że można robić takie buble drogowe—-a może wykonawcą tego odcinka jest ten sam fachowiec co budował drogę w Morawach, no ale władza miejska na to pozwala, więc o co chodzi, i mówi NIC SIĘ NIE STAŁO, resztę ulicy skończymy w 2018.lub 2019, mieszkańcy Batorego cierpliwie poczekają.

wpDiscuz