Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

CBŚP: zlikwidowano nielegalną plantację konopi na terenie gminy Iłowo-Osada. Zobacz nagranie


KSP Mława nabór

Funkcjonariusze CBŚP i działdowskiej policji zatrzymali 24-latka podejrzanego o uprawę konopi indyjskiej. Na prowadzonej przez niego plantacji zabezpieczyli blisko 750 doniczek z tymi roślinami różnej wielkości, a także osprzęt służący do ich uprawy. Zatrzymanemu 24-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Budynek po byłej spółdzielni rolniczej, a w środku dorodna plantacja krzewów różnej wielkości. Wszystko w doskonale przygotowanych warunkach, pod odpowiednią temperaturą i „okiem” ogrzewających lamp. Taki obraz zastali funkcjonariusze CBŚP i kryminalni z Działdowa, którzy prowadzili działania w związku z ujawnieniem plantacji konopi indyjskiej na terenie jednej z miejscowości w gminie Iłowo-Osada.

Akcja miała miejsce w piątek (22.09.2017) w godzinach wieczornych. Funkcjonariusze weszli na teren budynku po byłej spółdzielni rolniczej, gdzie według uzyskanych wcześniej informacji znajdowała się plantacja z zakazanymi zielonymi roślinami. Policjanci zabezpieczyli ujawnione krzewy konopi, a także osprzęt wykorzystywany do ich uprawy. Na miejscu zastali także 24-latka, który prowadził tę uprawę. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

W poniedziałek (25.09.2017) Sąd Rejonowy w Działdowie na wniosek Prokuratora Rejonowego z Działdowa zastosował wobec podejrzanego o uprawę konopi indyjskiej mieszkańca Wałbrzycha tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami kodeksu karnego, każdy kto wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, uprawia konopie inne niż włókniste, a uprawa ta mogłaby dostarczyć znacznych ilości tego ziela, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat .

(JN/TM)

źródło: warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz