Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
fiołek alpejski kącik kreatywny codziennik inspiruje
Logo

Piknik ekologiczny w Ratowie


Sanktuarium Diecezjalne św. Antoniego z Padwy w Ratowie zorganizowało w ubiegłą sobotę piknik edukacyjny pod hasłem „Skąd się bierze smog?” W jego  programie znalazły się prelekcje przygotowane przez ekspertów z Mazowieckiej Agencji Energetycznej, gry i zabawy edukacyjne poświęcone ekologii oraz przejażdżki konne.

cdziennik_inspiruje

Sanktuarium Diecezjalne św. Antoniego usytuowane jest w urokliwym zakątku dorzecza Wkry, na obszarze chronionym Natura 2000. Poza walorami architektonicznymi zabytku bardzo ważną rolę w tym miejscu odgrywa przyroda, której piękno można kontemplować o różnych porach roku.

W ubiegłą sobotę w zabytkowych wnętrzach oraz na terenie rekreacyjnym sanktuarium został zorganizowany ekologiczny piknik edukacyjny, którego celem było przybliżenie problemu smogu oraz niskiej emisji.

Odpowiadając na wezwane  Ojca św. Franciszka zawarte w Encyklice Laudato Si, której tytuł został zaczerpnięty z pięknej pieśni św. Franciszka z Asyżu: „Laudato si’, mi’ Signore —Pochwalony bądź, Panie mój, przez siostrę naszą, matkę ziemię, która nas żywi i chowa”, postanowiliśmy zapoznać mieszkańców naszej małej Ojczyzny z problemem smogu oraz zachęcić ich do wspólnej aktywności na rzecz ochrony przyrody – podkreśla ks. kan. Bogdan Pawłowski, rektor ratowskiego sanktuarium, pomysłodawca pikniku.

W programie pikniku znalazły się prelekcje dotyczące niskiej emisji, gry, zabawy i konkursy edukacyjne oraz przejażdżki konne.  Dzieci i młodzież mogła wziąć udział również w otwartej lekcji jazdy konnej wspólnie z klasą kawaleryjską otwartą w Zespole Szkół w Radzanowie.

Piknik zorganizowało Sanktuarium Diecezjalne św. Antoniego z Padwy w Ratowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Ratujmy Ratowo, Zespołem Szkół w Radzanowie oraz Mazowiecką Agencją Energetyczną. Projekt był współfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

źródło i fot: Stowarzyszenie Ratujmy Ratowo Ewa Kozłowska-Głębowicz 

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz