Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

23 września. Zaproszenie na ekopiknik do Sanktuarium św. Antoniego w Ratowie


Sanktuarium św. Antoniego w Ratowie wraz ze stowarzyszeniem Ratujmy Ratowo zapraszają w sobotę 23 września na ekopiknik pod hasłem: Skąd się bierze smog? W programie przewidziano spotkania z ekspertami Mazowieckiej Agencji Energetycznej oraz przejażdżki konne.

Problem smogu oraz niskiej emisji staje się we współczesnym świecie coraz bardziej palący i nie dotyka on jedynie wielkich miast ale również małych miejscowości, w której dominuje ogrzewanie na węgiel oraz olej opałowy.

Problem ten zostanie ukazany w jego wielu różnorakich odsłonach przez ekspertów z Mazowieckiej Agencji Energetycznej podczas ekopikniku, który rozpocznie się o godz. 11.00 w najbliższą sobotę, 23 września, na terenie zabytkowego Zespołu klasztornego w Ratowie.

Eksperci zaprezentują również nowoczesne rozwiązania z zakresu przeciwdziałania niskiej emisji, w tym nowoczesne rozwiązania dotyczące odnawialnych źródeł energii, podpowiedzą, gdzie można uzyskać dofinansowanie na proponowane przedsięwzięcia.

W programie pikniku przewidziano również zabawy edukacyjne oraz przejażdżki rekreacyjne pod okiem instruktora jazdy konnej.

Sanktuarium św. Antoniego w Ratowie zlokalizowane jest w urokliwym zakątku, w dorzeczu Wkry i Mławki a jednocześnie na obszarze chronionym Natura 2000, stad też pomysł zorganizowania właśnie w tym miejscu ekopikniku – zachęca do udziału rektor, ksiądz kan. Bogdan Pawłowski.

Udział w pikniku jest bezpłatny.

źródło: organizator

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz