kursy koparki koparkoladowarki oskar

W okręgówce porażki, Tamka liderem B-klasy

Początek rozgrywek w B-klasie jest kapitalny w wykonaniu zawodników z Dzierzgowa. Podopieczni Jacka Szypulskiego mogą się – jako jedyni w całej stawce – pochwalić kompletem wygranych. Duża w tym zasługa samego trenera.

Nie tylko umiejętnie rotuje składem (gol rezerwowego Maćka Perdiona w Grudusku), ale również sam wybiega na boisko. Przed sobotnim starciem z rezerwami Wkry Żuromin miał na koncie trzy trafienia.

Początek batalii należał do konkurentów, na przerwę schodzili ze skromnym prowadzeniem. Dzierzgowianie zabrali się do pracy po zmianie stron. Do wyrównania doprowadził Tomasz Grzybowski. Natomiast w 74. minucie na murawie pojawił się Szypulski. Sto osiemdziesiąt sekund później strzeliła gola, który na dobre rozstrzygnął losy batalii.

Na czwartej pozycji plasuje się Wkra Radzanów. Rewelacja rozgrywek Pucharu Polski (w ćwierćfinale zagra 27 września z Mławianką)  pokonała różnicą aż sześciu trafień Orlęta Baboszewo. Hat-trickiem popisał się urodzony w 1998 roku Bartosz Piórkowski.

W A-klasie przegrał Żak Szreńsk, za to pierwszy sukces  zanotowała Konopianka. Na własnym boisku okazali się lepsi od spadkowicza Boruty Kuczbork. Gracze kierowani przez Leszka Geska prowadzili już 2:0, ale pozwolili rywalom doprowadzić do wyrównania. Wszystko rozstrzygnęło się w końcówce – w 90. minucie grający szkoleniowiec rywali Mariusz Kołakowski pokonał własnego bramkarza. Ponadto bramki dla naszej ekipy strzelili Hovik Galstyan i Mateusz Pietruś.

Fatalnie ułożyła się za to siódma kolejka dla naszych zespołów z ligi okręgowej.  Wszystkie przegrały swoje mecze, na dodatek nie strzelając ani jednego gola. Katem strzegowian okazał się wychowanek Mławianki, występujący obecnie w koszulce Wkry Bieżuń. Piotr Melchinkiewicz zakończył mecz z dwoma golami na koncie.