Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Umowa podpisana. Mława otrzyma prawie 4,6 mln zł na budowę Alei św. Wojciecha


W czwartek 21 września marszałek Adam Struzik i burmistrz Sławomir Kowalewski podpisali umowę, zgodnie z którą miasto otrzyma prawie 4,6 mln zł unijnego dofinansowania na budowę tzw. Alei św. Wojciecha, biegnącej wzdłuż linii kolejowej i łączącej ulicę Kościuszki z ulicą Sienkiewicza. Całkowity koszt tej inwestycji zaplanowano na 9,4 mln zł.

W ramach tego zadania inwestycyjnego powstanie nieco ponad kilometr drogi, wraz z kanalizacją deszczową, oświetleniem, chodnikami i ścieżką rowerową. Wykonane zostaną również rampy, które niepełnosprawnym i osobom z wózkami ułatwią poruszanie się. Dodatkowo, z myślą o osobach niewidomych, na rampach ułożone zostaną antypoślizgowe płyty chodnikowe. Ta droga ma wyprowadzić zwłaszcza ruch ciężkich pojazdów z miasta i umożliwić dojazd do od kilkunastu lat planowanego dworca zintegrowanego.

Mława otrzymała dofinansowanie dopiero po złożonym proteście na rozstrzygnięcie postępowania konkursowego prowadzonego przez Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych  w Warszawie, w ramach którego mławski samorząd składał wniosek o dofinansowanie.

– Pieniądze trudne lepiej smakują – powiedział marszałek Struzik przy podpisaniu umowy w nawiązaniu do tego faktu.  Marszałek z rąk burmistrza otrzymał pamiątkowy album o Mławie.

Jak wiadomo miasto nie czekało na rozstrzygnięcie złożonego protestu, ale przeznaczyło środki własne i podjęło decyzję o budowie drogi – obecnie trwają już roboty ziemne.

Nie tylko Mława cieszy się z zewnętrznego dofinansowania tak kosztownej inwestycji. Wśród naszych sąsiadów najwyższą kwotę na realizację zadań drogowych otrzyma powiat przasnyski – ponad 23,4 mln zł. Za nim kolejno: powiat płoński – 16,9 mln zł, powiat sierpecki – 13,4 mln zł, powiat mławski – 9,3 mln zł i powiat ciechanowski – 6,8 mln zł.

JK

Zobacz także:

Odwołanie skuteczne. Ratusz otrzyma prawie 4,6 mln zł na Aleję św. Wojciecha

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

7 - liczba komentarzy w artykule "Umowa podpisana. Mława otrzyma prawie 4,6 mln zł na budowę Alei św. Wojciecha"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Anonymouse
Gość

Pani Burmistrzu prosze sie nie ośmieszać juz Pan zrobil obwodnice tzn Marszalkowska gdzie stoi tonaz dla ciężarowych☺to po co ta obwodnica?

John
Gość

W porównaniu z sąsiednimi powiatami wypadamy cały czas bardzo słabo. Pozyskiwanie funduszy unijnych na budowę dróg to „pięta achillesowa” naszego miasta. Jeśli są dobrze sporządzone i opracowane projekty to nie ma żadnych problemów z ich dofinansowaniem. Nasz burmistrz nie ma sposobu na zmianę tej sytuacji.

maryjanek
Gość

Pokazcie projekt jak będzie przebiegać ta arteria

mławianin
Gość

A nie wiesz czasami z kąt wezmą ten projekt jak jeszcze go nie ma, jest dopiero w stadium opracowania.

c złonek
Gość

„z kąt” to Ciebie wzięli mławianin.

Projekt jest na stronie mlawa.pl w zakładce zamówienia publiczne

h13
Gość
Miron
Gość

To dobrze, sukces samorządu Mławy, Pana Burmistrza, bo sie mówiło, że tych pieniędzy może nie być.

wpDiscuz