Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Jacek Szlachta radny powiatowy podziękowanie wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Umowa podpisana. Mława otrzyma prawie 4,6 mln zł na budowę Alei św. Wojciecha


W czwartek 21 września marszałek Adam Struzik i burmistrz Sławomir Kowalewski podpisali umowę, zgodnie z którą miasto otrzyma prawie 4,6 mln zł unijnego dofinansowania na budowę tzw. Alei św. Wojciecha, biegnącej wzdłuż linii kolejowej i łączącej ulicę Kościuszki z ulicą Sienkiewicza. Całkowity koszt tej inwestycji zaplanowano na 9,4 mln zł.

Słoneczne ogrody Mława

W ramach tego zadania inwestycyjnego powstanie nieco ponad kilometr drogi, wraz z kanalizacją deszczową, oświetleniem, chodnikami i ścieżką rowerową. Wykonane zostaną również rampy, które niepełnosprawnym i osobom z wózkami ułatwią poruszanie się. Dodatkowo, z myślą o osobach niewidomych, na rampach ułożone zostaną antypoślizgowe płyty chodnikowe. Ta droga ma wyprowadzić zwłaszcza ruch ciężkich pojazdów z miasta i umożliwić dojazd do od kilkunastu lat planowanego dworca zintegrowanego.

Mława otrzymała dofinansowanie dopiero po złożonym proteście na rozstrzygnięcie postępowania konkursowego prowadzonego przez Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych  w Warszawie, w ramach którego mławski samorząd składał wniosek o dofinansowanie.

– Pieniądze trudne lepiej smakują – powiedział marszałek Struzik przy podpisaniu umowy w nawiązaniu do tego faktu.  Marszałek z rąk burmistrza otrzymał pamiątkowy album o Mławie.

Jak wiadomo miasto nie czekało na rozstrzygnięcie złożonego protestu, ale przeznaczyło środki własne i podjęło decyzję o budowie drogi – obecnie trwają już roboty ziemne.

Nie tylko Mława cieszy się z zewnętrznego dofinansowania tak kosztownej inwestycji. Wśród naszych sąsiadów najwyższą kwotę na realizację zadań drogowych otrzyma powiat przasnyski – ponad 23,4 mln zł. Za nim kolejno: powiat płoński – 16,9 mln zł, powiat sierpecki – 13,4 mln zł, powiat mławski – 9,3 mln zł i powiat ciechanowski – 6,8 mln zł.

JK

Zobacz także:

Odwołanie skuteczne. Ratusz otrzyma prawie 4,6 mln zł na Aleję św. Wojciecha

 

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

7
KOMENTARZE

1500
Anonymouse

Pani Burmistrzu prosze sie nie ośmieszać juz Pan zrobil obwodnice tzn Marszalkowska gdzie stoi tonaz dla ciężarowych☺to po co ta obwodnica?

John

W porównaniu z sąsiednimi powiatami wypadamy cały czas bardzo słabo. Pozyskiwanie funduszy unijnych na budowę dróg to „pięta achillesowa” naszego miasta. Jeśli są dobrze sporządzone i opracowane projekty to nie ma żadnych problemów z ich dofinansowaniem. Nasz burmistrz nie ma sposobu na zmianę tej sytuacji.

maryjanek

Pokazcie projekt jak będzie przebiegać ta arteria

mławianin

A nie wiesz czasami z kąt wezmą ten projekt jak jeszcze go nie ma, jest dopiero w stadium opracowania.

c złonek

„z kąt” to Ciebie wzięli mławianin.

Projekt jest na stronie mlawa.pl w zakładce zamówienia publiczne

Miron

To dobrze, sukces samorządu Mławy, Pana Burmistrza, bo sie mówiło, że tych pieniędzy może nie być.

h13