Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Szkoła Podstawowa nr 3 w Mławie podczas akcji sprzątania świata pod hasłem – „Nie ma śmieci – są surowce”!


W piątek 15 września 2017 roku odbyła się akcja „Sprzątanie świata” i jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z zapałem wzięli w niej udział. Uczniowie klas  pierwszych wraz z wychowawcami sprzątali teren wokół szkoły.

Natomiast o godzinie 9 rano klasy czwarte wyruszyły na Krajewo, ponieważ i tam niezbędne były porządki po letnim sezonie – bo przecież Krajewo jest miejscem, gdzie wielu z nas odpoczywa w trakcie wakacji.  Niestety nie tylko odpoczywa, ale i bałagani. Najwięcej zebranych przez uczniów śmieci to butelki po różnych napojach, opakowania po chipsach, słodyczach, opony a nawet damskie torebki. A koszy  nie brakuje, brak natomiast chęci zebrania pozostałości tego, co ze sobą przywozimy i wrzucenia do kosza. Jak to wyglądało zobaczcie sami na zdjęciach.

Podsumowaniem akcji była rozmowa na temat ekologii. Uczniowie klas czwartych zapoznali się z zasadami selektywnej zbiórki odpadów i sposobów ich zagospodarowywania oraz dostrzegania korzyści płynących z ograniczenia ilości odpadów i ich segregowania.

źródło i fot.: SP nr 3

 

 

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz