Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Mławscy tyczkarze już zdobywają medale dla Mławy


15 letni Dawid Ostrowski został srebrnym medalistą Makroregionalnych Mistrzostw Polski Młodzików w skoku o tyczce. Miał dużą radość i satysfakcję, z nagradzania przez dwukrotnego Mistrza Olimpijskiego Tomasza Majewskiego.

Słoneczne ogrody Mława

13 letnia Gabrysia Goschorska, jest jedną z najlepszych tyczkarek w Polsce w kategorii dzieci starsze, gdyż skacze w granicach rekordu Polski, w tej kategorii wiekowej.

Tajniki tej jednej z najtrudniejszych, a jednocześnie najbardziej widowiskowych konkurencji sportowych, opanowuje jeszcze dwóch, już zaawansowanych, bardzo utalentowanych mławian; 14 letni o kociej wręcz sprawności – Mikołaj Łatka, oraz jeden z najlepszych skoczków w dal i sprinterów w Polsce, w kategorii dzieci starszych – 13 letni Patryk Bedra (obydwaj prawie biegają na rekach).

W/w bardzo młodzi zawodnicy są wychowankami: szkolenie początkowe; instruktora Krzysztofa Koziatka i specjalistyczne; szkoleniowców – trenerów Edwarda Szymczaka (społeczna praca) i Adama Szymańskiego. Należy podkreślić iż w wielu sprawach organizacyjno-logistycznych, grupie tyczkarskiej MAL-MKLA Mława społecznie pomaga; kończący kurs instruktorów lekkiej atletyki – Piotr Ostrowski (ojciec Dawida), który jednocześnie jest przewodniczącym Kolegium Sędziów Lekkoatletycznych w Mławie.

Od grudnia ubiegłego roku tyczkarze mają do dyspozycji wysokiej klasy zeskoki z elektronicznie regulowaną wysokością, które zakupiło dla Mławy, Ministerstwo Sportu i Turystyki. Potrzebną i bardzo oczekiwaną pozostaje budowa mławskiej skoczni skoku o tyczce, która byłaby usytuowana na miejskim stadionie.

W najbliższym czasie nasi tyczkarze pojawią się 24 września (niedziela), na Mitingu Warszawskim  (AWF)., a lekkoatleci wystartują 23 września na mitingu „Perła Ostródy”.

źródło i fot. MAL Mława

oprac. red.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500