Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Mławscy tyczkarze już zdobywają medale dla Mławy


15 letni Dawid Ostrowski został srebrnym medalistą Makroregionalnych Mistrzostw Polski Młodzików w skoku o tyczce. Miał dużą radość i satysfakcję, z nagradzania przez dwukrotnego Mistrza Olimpijskiego Tomasza Majewskiego.

13 letnia Gabrysia Goschorska, jest jedną z najlepszych tyczkarek w Polsce w kategorii dzieci starsze, gdyż skacze w granicach rekordu Polski, w tej kategorii wiekowej.

Tajniki tej jednej z najtrudniejszych, a jednocześnie najbardziej widowiskowych konkurencji sportowych, opanowuje jeszcze dwóch, już zaawansowanych, bardzo utalentowanych mławian; 14 letni o kociej wręcz sprawności – Mikołaj Łatka, oraz jeden z najlepszych skoczków w dal i sprinterów w Polsce, w kategorii dzieci starszych – 13 letni Patryk Bedra (obydwaj prawie biegają na rekach).

W/w bardzo młodzi zawodnicy są wychowankami: szkolenie początkowe; instruktora Krzysztofa Koziatka i specjalistyczne; szkoleniowców – trenerów Edwarda Szymczaka (społeczna praca) i Adama Szymańskiego. Należy podkreślić iż w wielu sprawach organizacyjno-logistycznych, grupie tyczkarskiej MAL-MKLA Mława społecznie pomaga; kończący kurs instruktorów lekkiej atletyki – Piotr Ostrowski (ojciec Dawida), który jednocześnie jest przewodniczącym Kolegium Sędziów Lekkoatletycznych w Mławie.

Od grudnia ubiegłego roku tyczkarze mają do dyspozycji wysokiej klasy zeskoki z elektronicznie regulowaną wysokością, które zakupiło dla Mławy, Ministerstwo Sportu i Turystyki. Potrzebną i bardzo oczekiwaną pozostaje budowa mławskiej skoczni skoku o tyczce, która byłaby usytuowana na miejskim stadionie.

W najbliższym czasie nasi tyczkarze pojawią się 24 września (niedziela), na Mitingu Warszawskim  (AWF)., a lekkoatleci wystartują 23 września na mitingu „Perła Ostródy”.

źródło i fot. MAL Mława

oprac. red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz